CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup Başkanlığından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup’u  adına mesaj yayımlayan CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Zülfü ÇAKAR  şunları söyledi: “Atatürk’ün önderliğinde, çağdaş dünya kadınlarının sahip olduğu tüm kazanımları elde eden, seçme seçilme hakkını birçok Batı ülkesinden daha önce kazanan kadınlarımız günümüzde ne yazık ki şiddete, ayrımcılığa ve eşitsizliğe maruz bırakılmıştır.

Çağdaş Türkiye’nin kurulması yönünde önemli bir misyonu üstlenen kadınlarımız, bugün toplumsal yaşamın ve hayatın tüm alanlarında kadını yok saymaya çalışan bir zihniyet tarafından geleceklerinin karartılması, tüm kazanımlarının ellerinden alınması girişimiyle karşı karşıyadır. Buna izin vermeyeceğiz.“

CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Zülfü Çakar gelir adaletsizliğinin ve yoksulluğun da en büyük faturasını kadınların ödediğini söyledi.

Zülfü ÇAKAR,sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP yanlış politikaları sonucu artık bugün kadınlarımız tenceresini kaynatamaz duruma gelmiştir. Patlıcan, biber kuyruğunda saatlerce beklemek zorunda kalmıştır. Bugün evlerde, ailede huzur kalmamıştır. CHP iktidarında kadını, erkeği, çocuğu ile evlerimiz tekrar huzura kavuşacaktır. Evin huzuru olmazsa sokağın huzuru sokağın huzuru olmazsa kentin huzuru olmaz.

Huzurun birinci şartı ekonomik özgürlüktür. Kadın ve erkek tüm yurttaşlarımızı ekonomik huzura ve refaha kavuşturacağız.
Zülfü ÇAKAR  Kadınların evlatlarına ağlamadığı, kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin olmadığı, sosyal yaşamın her alanında, yönetimin her aşamasında kadınların daha çok yer aldığı bir düzende barış ve refah içerisinde yaşayacağımız yarınlar dileğiyle, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup’u adına kutluyorum”  Mücadele Kadınları Birleştirir, Kadınlar Dünyayı Özgürleştirir dedi.

CHP Eeyüpsultan Belediye Meclis Grup’u

Zülfü ÇAKAR,Mustafa TÜYSÜZ,Gülsüm POLAT,Ali Haydar İŞKAR,Sema BALCI,Ünsal AYKUTOĞLU,Filiz GÖKÇE,Zafer DÖNER,Nilgün ESENTEPE,Binali ÖZGÜL,Emine ÇELİK,İlker ÇÇOMAK,Ramazan GÜVEN,Veli GÜNGÖR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir