Rüştü: “Terim, Akil Adam Sayılır”

Example HTML page

/>Milli takımın eski kalecisi Rüştü Reçber, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e destek çıktı.

Fatih Terim’in tecrübeli bir isim olduğunu belirten Rüştü, “Kendine göre ciddi durumu vardır ama tabi toplum olarak bakıldığı zaman kendisi akil kişi denecek seviyede bir insandır” dedi.

Türk ve dünya futbol tarihinin en iyi kalecileri arasında yer alan Rüştü Reçber, Fatih Belediyesi tarafından her ay düzenlenen ‘Spor Söyleşileri’ programın konuğu oldu. Ali Emiri Kültür Merkezi’nde öğrenciler ile bir araya gelen Rüştü, sorulara cevap verdi. Programdan önce basın mensuplarının sorularını cevaplayan Rüştü Reçber, Galatasaray ile Mersin İdman Yurdu arasında oynanan karşılaşmada Fatih Terim’in atılmasını ve tepkisini değerlendirdi. Konunun çok dereceli bir kavram olduğunu belirten Rüştü, “Olayların niye buralara geldiğini iyi düşünmek lazım. Tabi Fatih Terim çok deneyimli bir isimdir. Yıllardır Türk futboluna hizmet ediyor. Kendisinin bu şekilde müdahale etmesi, kendine göre ciddi durumu vardır. Tabi toplum olarak bakıldığı zaman kendisi akil kişi denecek seviyede bir insandır. Neden ve niçin olduğunu en iyisi kendisi izah eder aslında. Zaman zamanda olaylardan sonra izah etti. Tabi mühim olan olaylar olurken ve ya olduktan sonra da kişiler tarafından zarar veya her hangi bir şekilde etkilenme olmasın” diye konuştu.

“Brezilya’ya Gidemeyiz”
A Milli Takım’ın 2014 Dünya Kupası’na katılma ihtimalini değerlendiren deneyimli kaleci, “Bulunduğumuz konum itibariyle Brezilya’ya gitme şansımız çok az. Macaristan maçını kazandığımız takdirde, ipler bizim elimizde olacaktı ama olmadı. Rakamsal olarak baktığımız da ise şansımızın devam ettiğini söyleyebiliriz” dedi.

“Fenerbahçe Atlar”
Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde karşılaşacağı Lazio maçına da değinen Rüştü, “Fenerbahçe’nin başarısı şuan bir avantajı var. Fenerbahçe, Lazio gibi bir takımı ilk maçta 2-0 yendi. İkinci maç seyircisiz oynanacak. Fenerbahçe adına büyük bir şans. Futbolda her şey olabilir ama son gözlemlerime göre söylüyorum. Fenerbahçe’nin turu atladığını düşünüyoruz. Ama bunu söylerken tabi temkinli ve dikkatli olmaları gerekir. Çünkü futbolda her an her şey olabilir. Ama maç normal düzende giderse Fenerbahçe tur atlayacaktır” diye kaydetti. Son olarak jübile hakkında ne düşündüğü sorulan Rüştü Reçber, “Jübile düşünüyoruz. Ama şu anda daha bir girişim yapmadık” dedi.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir