Erkan Baş: Türkiye, toprakları dışındaki tüm askerlerini geri çekmeli

Meclis’teki haftalık basın toplantısında konuşan TİP Genel Başkanı Erkan Baş, “Türkiye, toprakları dışında bulunan tüm askerlerini geri çekmelidir” dedi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Türkiye’nin toprakları dışındaki tüm askerlerini geri çekmesi gerektiğini söyledi.

Baş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Gezi Direnişi’ni, bu toprakların bugüne kadar gördüğü en ileri, anlamlı, en halkçı direniş olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Haksız biçimde yargılanan herkesle Gezi’nin onurunu taşımaya devam edeceklerini belirten Baş, “Mahkemenin beraat kararı vermesi, hareketin milyonlar tarafından tekrar sahiplenmesinin ürünüdür. Ortada hukuk adına bir şey yoktu. Gezi davası, hukuk temelli bir dava değildi. Siyasal intikam operasyonu sürdürmek istiyorlardı ama gelinen noktada bunu yapamadılar. Gezi davası bitmemiştir, şimdi gerçekten başlıyor. Artık gerçek suçluların yargılanma aşamasındayız” değerlendirmesini yaptı.

Suriye ve Libya’da asker bulundurulmasını eleştiren Baş, “Türkiye, toprakları dışında bulunan tüm askerlerini geri çekmelidir” diye konuştu.

Milyonlarca lira vergi borcu olan bazı iş adamlarının borçlarının “bir kalemde” silindiğini söyleyen Baş, gençlerin öğrenim kredisi borçları için bir an önce adım atılması gerektiğini de ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir