Erdoğan-Putin görüşmesi piyasayı nasıl etkileyecek; Dolar güne nasıl başladı?

Example HTML page

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşmesinin yakından takip edileceği güne Dolar/TL, 5,84 liranın üzerinde başladı. Öte yandan ABD ile varılan Suriye mütabakatından 120 saatlik süre bu akşam 22:00’da sona erecek.

Piyasaların, perşembe günü açıklanacak olan Merkez Bankası’nın faiz kararını beklediği bu haftanın en önemli gündem maddelerinden biri de bugünkü Erdoğan-Putin görüşmesi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Soçi’de yapacağı görüşme ve sonrasında yapılacak olan açıklamalar piyasaların radarında olacak.

Piyasalar açısından günün bir diğer konu başlığı ise ABD ile varılan Barış Pınarı Harekatı’na verilen 120 saatlik aranın bugün doluyor olması. 120 saatlik süre bu akşam 22.00’de doluyor.

Dolar yeniden 5,85’in üzerini gördü

Dünya’nın haberine göre dolar dün akşam piyasalar kapandıktan sonra 5,86 seviyelerinin üzerini görmüştü. Gece boyunca 5,85 üzerinde seyreden dolar bu sabahki ilk işlemlerde 5,84 seviyelerine geriledi. Saat 09:20 itibariyle dolar/TL kuru 5,8450’den, Euro/TL ise 65240 seviyelerinden işlem görüyor. 1 İngiliz Sterlini ise 7,5920 liradan satılıyor.

Ekonomik veri takviminin zayıf olduğu bugünde politik ve siyasi haber akışları takip edilecek.

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir