Yandaşlar yalana Doymak Bilmiyor; Can Dündar ve Erdem Gül yurt dışına kaçtılar

Example HTML page

Yandaşlar yalana Doymak Bilmiyor Can Dündar ve Erdem Gül yurt dışına kaçtılar (4)
Yandaş gazeteler, PEN Ödülü’nü almak için İsveç’e giden Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül için ‘Yurt dışına kaçtılar” diyerek yalan haberlerine bir yenisini daha ekledi.

Cumhuriyet’in haberine göre, İsveç Yayıncılar Birliği’nin verdiği Düşünce Özgürlüğü Ödülü’ne bu yıl Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül layık görüldü. Ödüllerini almak üzere bugün İsveç’e giden Dündar ve Gül, salı günü Türkiye’ye dönecek.

GÜNLER ÖNCESİNDEN AÇIKLANDI

İsveç Yayıncılar Birliği 3 Mayıs’ta ödülün Dündar ve Gül’e verileceğini açıkladı. Yerli ve yabancı medya kuruluşları bu haberi manşetlerine taşıdı. Yandaş gazeteler ise Dündar ve Gül için ‘kaçtı’ iftirasını attı.

Yandaşlar yalana Doymak Bilmiyor Can Dündar ve Erdem Gül yurt dışına kaçtılar (2)

AKIN ATALAY: HESABINI SORACAĞIZ

Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay da Twitter’dan yaptığı açıklamada “Akşam paçavrası, olmasını tutkuyla istediği sonucu yazmış. Daha çok beklersiniz! Bu iftiraların hesabını soracağız!” yazdı .

“GERÇEĞİN AÇIĞA ÇIKMASI İÇİN İNATLA ÇALIŞIYORLAR”

İsveç Yayıncılar Birliği Başkanı Björn Hager kararı açıklarken şöyle konuşmuştu:

“Bu yıl Anna Politkovskaja anısına verilen ödülün sahipleri Can Dündar ve Erdem Gül olmuştur. Ömür boyu hapis tehdidi altında yargılanmalarına karşın gerçeklerin açığa çıkması için inatla çalışıyorlar. Onlara karşı açılan dava basın özgülüğünün çiğnenmesidir. Ayrıca Türkiye’de hükümetin ülkede düşünce özgürlüğünü kıstığının bir ifadesidir.”

Yandaşlar yalana Doymak Bilmiyor Can Dündar ve Erdem Gül yurt dışına kaçtılar (3)

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir