TSK: ABD ve TSK unsurları, Fırat Kalkanı alanı ve Münbiç hattında devriyeye başladı

Example HTML page

TSK: ABD ve TSK unsurları, Fırat Kalkanı alanı ve Münbiç hattında devriyeye başladı

ABD ile yapılan anlaşma çerçevesinde TSK ve ABD unsurları, Fırat Kalkanı harekâtı alanıyla Menbiç arasındaki hatta devriye faaliyetlerine başladı. Başbakan Binali Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Askerimiz Münbiç’te göreve başladı” dedi.

TSK’DEN AÇIKLAMA

TSK’den yapılan açıklamada ise, “Fırat Kalkanı Harekat alanı ile Münbiç arasında kalan hatta TSK ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları bağımsız devriye faaliyetlerine başladı.” dendi.

AA’nın haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, YPG’nin bölgeden çekilmesinin ardından Halep’in kuzeyindeki Menbiç kırsalına girdiği bildirildi.

Menbiç’teki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, TSK’ye ait zırhlı araçlar, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki Cerablus ilçesi ile Menbiç cephe hattını birbirinden ayıran Sacu Çayı’nın civarına girdi.

TSK ve ABD unsurları, bu bölgede ABD üssünün de bulunduğu Dadat ilçesi karşısında ortak devriye-koordinasyon faaliyeti gerçekleştirdi.

Söz konusu çalışma, yaklaşık 3 saat sürdü.

ERDOĞAN’DAN MENBİÇ AÇIKLAMASI

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu anda Menbiç’te devriye gezme olayının başladığını açıkladı.

Erdoğan, “Menbiç’te ne dedik? ‘Terör örgütleri çıkacak’ dedik. Menbiç’te şu anda devriye gezme olayı başladı. İş bilenin kılıç kuşananın” diye konuştu.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir