Okulun derdi başka, müdürün derdi başka

Example HTML page

Okulun derdi başka, müdürün derdi başka

Okulun derdi başka, müdürün derdi başka


Eyüp İMKB Lisesi müdürü öğrencileri Alevi-Sünni diye ayrıştırdı, Eğitim Sen’li öğretmenlerin üzerinde baskı kurdu. Yetmedi okulda mescit açtı. Öğrenci ve veliler okulda onlarca sorun yaşanırken okul müdürünün mescit açmasına tepki gösterdi.

Evrensel’den Derya Dursun’un haberine göre; öğrenciler, bir sene önce okula gelen müdürün öğrenciler arasında ayrım yaptığını, bir sorun yaşandığı zaman müdürün ‘Özellikle Alevi gençler sorun çıkarıyor’ dediğini aktardı. Okulda kırık kapıların olduğuna, koridorların ve tuvaletlerin pislikten geçilmediğine, okul tuvaletlerinde uyuşturucu kullanıldığına dikkat çeken öğrenciler okul müdürünün bunca sorunu çözmek yerine öğrenciler üzerinde baskı kurmasına anlam veremediklerini anlattı.

İMKB Okul Aile Birliği Başkanı Esma Alp Armağan da okul müdürünün baskılarını doğruladı. Armağan, “Personel alınıp çıkarma dahil her şeyden haberimin ve onayımın olması lazım. Benim katılmadığım ya da bilinçli bir şekilde çağrılmadığım bir toplantıda onayım alınmadan imzam isteniyor” dedi. Okul müdürünün öğrenciler arasında Alevi-Sünni ayrımı yaptığını belirten Armağan, “Okulda mescit açıldı. Biz mescit yapılmasına değil okulda yapılmasına karşıyız” diye konuştu. Armağan, “Okul pislikten geçilmiyor. Müdür bu işlerle uğraşacağına gidip sorunları çözsün” dedi.
Hakkındaki iddiaları sormak için aradığımız okul müdürü ise ‘Devlet memurları onay olmadan demeç veremez’ dedirterek telefonlarımıza çıkmadı.

Öte yandan Eyüp İMKB Lisesi müdürünün Eğitim Sen üyesi öğretmenler ve Alevi öğrenciler üzerindeki baskısı daha önce protesto edilmişti.

Etek yasak, takke serbest

Okulun bulunduğu Karadolap Mahallesi’nin Muhtarı Ali Ekber Binici de “Mahalle halkıyla bu sorunu görüştüm. Talepleri doğrultusunda anketler yaptım. Halk, eğitim kurumlarında mescide karşı. Alevi çocuklarının dışlanmasından deşifre edilmesinden rahatsız. Umarım İl Milli Eğitim Müdürlüğü de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de bu konuları göz ardı etmez” dedi.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şube Başkanı Hüseyin Güzelgül de “Müdür öğretmenleri de dinlemiyor. Zihniyet bozuk. Etek giyene okul yasak, takke takana serbest” diye konuştu.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir