MHP’nin yeni Grup Başkanvekili belli oldu

Example HTML page

MHP’nin yeni Grup Başkanvekili belli oldu

MHP Grup Başkanvekilliği görevine, Erhan Usta’nın yerine Sakarya Milletvekili Levent Bülbül getirildi.

Usta, İYİ Parti’nin Emeklilikte Yaşa Takılanlar önerisinin MHP tarafından desteklenmesinin ve AKP’ye rağmen Meclis’te kabul edilmesinin ardından, MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından görevden alınmıştı.


Emeklikte yaşa takılma meselesinin 6,3 milyon kişiyi ilgilendirdiğini, bunun ciddi maliyet de getirdiğini belirten Usta, Meclis’te konuya ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

“Alacağımız kararın, atacağımız adımın hem insanımızın mağduriyetini gidermeye yönelik hem de ekonomideki, bütçedeki sıkıntıları görerek adım atılmalı, makulu bulmalıyız. Bu konu hiçbir şekilde siyasi polemik, siyasi istismar konusu olmamalı. Ancak bazı partiler, MHP’yi güya köşeye sıkıştırmaya çalışıyor, bu yanlış. Bu konu uzlaşı içinde çözülmeli. İktidarın da bu uzlaşının içinde olması çok iyi olacaktır, çünkü bütçeyi hükümet yönetiyor. Bu çözülmesi gereken bir konudur. Kademeli geçişten kaynaklı sorun var. Araştırma komisyonu yararlı olur, hem kamuya yükü hem istihdam açısından diğer yönleriyle etki analizi yapılmalı. “

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir