Kılıçdaroğlu’na yönelik ikinci saldırı girişimi!

Example HTML page

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Adıyaman’ın Samsat ilçesinde fiziksel saldırı girişiminde bulunuldu. Saldırının ardından Kılıçdaroğlu ile Sırrı Süreyya Önder arasında yapılması planlanan görüşme iptal edildi.

14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alan Menzil Cemaati’nin kalesi olarak bilinen Adıyaman’da, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bir saldırı girişimi daha yaşandı.

“SEN BURANIN ADAMI DEĞİLSİN OĞLUM”

Olay, Kılıçdaroğlu’nun Samsat yakınındaki Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi’ni ziyareti sonrasında yaşandı.

Heyetin türbeden çıkışı sırasında bir kişi Kılıçdaroğlu’nun yanına gelmeye çalışarak, “Seni istemiyoruz. Sen buraya gelme, sen buranın adamı değilsin oğlum” ifadeleriyle sözlü tacizde bulunurken, fiziksel saldırı girişimi de yaşandı

Medyascope tarafındans servis edilen görüntülerde, alanda bulunan bazı kişilerin Kılıçdaroğlu’nun korumalarına saldırmaya çalıştığı görüldü. 

SIRRI SÜREYYA ÖNDER’LE PLANLANAN GÖRÜŞME İPTAL EDİLDİ

Artı Gerçek’in haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman programında, Yeşil Sol Parti’nin İstanbul 1. Bölge birinci sıradan milletvkili adayı gösterdiği Sırrı Süreyya Önder ile bir buluşma da vardı. Önder ve Kılıçdaroğlu, Samsat’taki Yeşil Sol Parti ilçe binasında biraraya gelecekti. Ancak saldırı girişimi nedeniyle program iptal edildi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyetin, saldırı girişiminden sonra havalimanına gittiği öğrenildi.

”BUĞRA KAVUNCUDAN SALDIRILARA TEPKİ”

Kavuncu paylaşımında; Cumhurbaşkanı Adayımız sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik Adıyaman’daki provokasyon girişimini kınıyorum. Deprem bölgesinde bile siyasetçileri hedef gösterenler, seçim döneminde nefret dilini kullananlar bu girişimlerin sorumlusudur.

Her şeye rağmen bizi durduramayacaksınız dedi.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir