İnce Kayseri de konuştu: Diyarbakır’da AK Partili kardeşlerim de vardı

Example HTML page

İnce Kayseri de konuştu: Diyarbakır’da AK Partili kardeşlerim de vardı

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, partisinin Kayseri mitinginde konuştu.

Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce #Kayseri’de

Cumhuriyet Halk Partisi – CHP paylaştı: 12 Haziran 2018 Salı

Kitleden ‘Hırsız Tayyip’ sloganları gelmesi üzerine İnce, müdahale ederek kalabalığı susturdu.

“Nasılsınız gadasını aldıklarım?” diye Kayserililere seslenen İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

İnsanlara yalan söylemiyorum. Dün Diyarbakır’daydım, Erdoğan Muharrem İnce’nin mitingine HDP’liler de gitmiş diyor. Diyarbakır’da benim mitingimde AK Partili kardeşlerim de vardı. Kimseyi dışlamayacağız, 81 milyon herkesi kucaklayacağız.
Danıştay üyesi, benim aleyhimde tweet atıyor. Size söz veriyorum, cumhurbaşkanı seçildiğimde hiçbir hâkim, savcı benim rakiplerime laf söyleyemeyecek; onlar işini yapacak
(Erdoğan) Meydanlara gelip ‘ustayım’ diyor ya, meğersem kek ustasıymış.
‘Emeklilere asgari ücret tutarında maaşı nereden bulacaksın’ diyor. Suriyelilere 40 milyar doları nereden bulduysan oradan bulacağım, 3 bin korumayla gezmeyip 300 araçlık konvoy yapmayacağım.
Erdoğan’ın hiçbir şeyi yerli değil. Saray’ın bahçesine hurma ağacı getirmiş. Hurma ağaçları hurma vermemiş; Fransa’dan gelip yeraltından ısıtma yapmışlar, beyefendi taze yesin diye
Dünya büyük bir değişim yaşıyor artık bilgi önemli, bir kural var. 2020’den sonra kullandığınız bilgisayarların hiçbiri kullanılmayacak. Üretemiyoruz, 10 sene sonra sürücüsüz arabalar olacak, herkesin gen haritası çıkarılacak, 3 boyutlu televizyonlar gelecek. Robotlar olacak. Uzay turizmi gelecek. İnsanlık ayda ve marsta maden arayacak… Bizimki de her mahallede bir kıraathane açacak
Samsun’da sahneye çıktım, bisiklet getirdi çocuklar. Almışlar bu görüntüyü caminin içine monte etmişler. Bakın traktörler camiye girmişim. Camide zeybek oynuyor muşum? Bunlar mı müslüman? Yazık günah.

“Erdoğan saraylı ben milletin evladıyım”

Emekliye asgari ücret tutarında maaş diyorum nereden bulacaksın diyor. Polislere 3600 diyorum nereden bulacaksın diyor. Suriyelilere 40 milyar doları nereden bulduysan oradan bulacağım. Saraya 2 milyar doları nereden bulduysan ben de oradan bulacağım. Bu memleketin tarım alanları denizleri atıl. Onları devreye sokacağım oradan bulacağım. 3000 korumayla gezmeyeceğim 300 araçlık konvoy yapmayacağım. Erdoğan ile benim aramdaki fark şu Erdoğan beyaz Türk ben bu ülkenin zencisiyim. Erdoğan saraylı ben milletin evladıyım.
“Biraz daha ateşleyin”

Erdoğan sarayın kilosu 4500 liraya beyaz çay içiyor ben sizin gibi bakkaldan aldığını siyah çaydan içiyorum. Örtülü ödene onda devletin uçakları onda ben sizin yaptığını bağışlarla kampanya yapıyorum. Az önce bir özel uçakla geldik buraya kiralıyoruz sizin paralardan. Helal ediyor musunuz? Tünelin ucunda ışık göründü yalnız yakıt bitmesin biraz daha ateşleyin şunu. Tamam deyip boşvermeyin mitingden sonra bankaya bir uğrayın. 5 lira10 lira fark etmez.
“Fransa’dan gelmişler, yer altından ısıtma yapmışlar”

Hurma ağaçları hurma vermemiş Fransa’dan gelmişler yer altından ısıtma yapmışlar. Beyefendi hurmayı taze taze yesin diye. Yanındaki arkadaşlarına kalsa herhalde darphaneyi de ona bağlarlar taze taze sıcak sıcak para gelsin diye. Türkiye’de bir israf ekonomisi var Türkiye’nin israf ekonomisini insaf ekonomisine döndüreceğiz.
“Sanki millet çocuk yapmasını bilmiyor senden mi öğrenecek?”

Telefonu aldın aldığında anda 3 çeşit vergi ödüyorsun. Konuşmaya başladın 4 çeşit şarja taktın 5 çeşit vergi ödüyorsun. Meydanlara geliyor çocuk sayınız 3 olsun 5 olsun sanki millet çocuk yapmasını bilmiyor senden mi öğrenecek? Normal doğum olacak diyor. Cumhurbaşkanının görevi çocuk sayısını doğumun yöntemini söylemek değildir görevi çocuk bezindeki yüzde 18 KDV’yi indirmektir.

“Bunlar FETÖ’cülerden betermiş”

Samsun’da sahneye çıktım bisiklet getirdi çocuklar almışlar bu bisikletli görüntüyü caminin içine monte etmişler. Traktörle camiye girmiş. Camide zeybek oynuyor. Bunlar mı Müslüman? Yazık günah. Utanmazlar reziller alıyorlar montajcı olarak FETÖ’cüler var diyordum bunlar FETÖ’cülerden betermiş.
“Uluslarlarası arenada çakma bir kabadayı”

Erdoğan’ın döneminde millet kemer sıkıyordu benim dönemimde devlet kemer sıkacak. Erdoğan’ın döneminde ne zaman efelense ekonomik kayba uğruyorduk ey Hollanda dedi Hollanda’ya Petrol Ofisi’ni sattı. Ey Amerika dedi 11 milyar dolarlık Boeing aldı. Uluslarlarası arenada çakma bir kabadayı. Kandırılan bir Cumhurbaşkanı değil bir değil iki değil üç değil hep aldatıldık diyor.
“Vakit Jübile Vakti”

Yolda gelirken afişlerini gördüm ‘Vakit Türkiye vakti’ yazmış ona bir slogan buldum. Erdoğan’a bir slogan buldum vakit jübile vakti.”
“Oyunu kullandın, eve gitmek yok”

Gençler, okul bitti kredi kesiliyor. İş bulana kadar krediyi kesmeyeceğim. Söz. Sizden isteğim şu: 24 Haziran’a kadar her biriniz en az 3 kişiyi ikna edeceksiniz. Söz mü? Peki. Sandıklara sahip çıkacaksınız. Oyunu kullandın. Eve gitmek yok, okulun bahçesinde bekleyeceksin. Gece sayım yaptı. Sandık görevlisi seçim kuruluna gitti. Nereye gideceksiniz, Seçim kurulunun önüne. Ben nereye? Yüksek Seçim Kurulu’nun önüne. Şımarıklık yok, zafer sarhoşluğu yok, mazeret yok, marifet var.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir