İmamoğlu’dan ”Diyarbakır ziyareti” açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamalarda bulundu.

“Bir vakfa 165 milyon liralık bina yapılıyor. Artık bu binalar onun bunun vakfına ait değil, İstanbulluya ait” diyen İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’dan istediği randevuya hâlâ yanıt alamadığını kaydederek “Miting alanlarından gönderme yapmasının anlamı yok, millet iradesinin yok sayıldığı her anlayışın karşısındayız” dedi. İmamoğlu, Diyarbakır’a gerçekleştireceği ziyarete dair de açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“İstanbul şehri, bu şehrin insanları ihmal edilmiş.”

“Biz 200 bin insana İstanbul’un kaynaklarıyla 5 yıl içerisinde sistemli bir şekilde iş bulacağız. İktidara soramadığınızı ben soruyorum iktidara, umuyorum iktidar da bu işsizlere nasıl iş bulacağına yönelik bir takvim önümüze koyar. Bu derin sorun dururken İstanbul’un seçilmiş başkanına laf atmakla bu sorunlar çözülmüyor.”

“Daha işin başındayız. Şu an itibariyle iptal ettiğimiz vakıflara aktarılmış, verilmiş kaynaklar adına söylüyorum. İptal edilmiş tam 357 milyon liralık sürece nokta koymuş durumdayız. Bunun içinde sadece bir vakfa yemek desteğinin 56 milyon liralık bölümü var. İnanılmaz. Bu milletin parasını nereye harcıyorsunuz? Bir bina yapılıyor, vakfa yapılmak üzere maliyeti 165 milyon lira. Artık o bina İstanbulluya ait. Bu daha başlangıç”

“Taksiler minibüslerle ilgili iki yıla yakın zam yapılmayan bir süre var. Diğer toplu taşımalarda zam yapmaksızın bir görüşme yapılacak. Bu işi yapan insanların işi yapabilme kalitelerini de düşürmeyecek bir çözüm bulacağız.”

“Batman’daki nikâhına katılacağıma söz vermiştir. Diyarbakır üzerinden Batman’a gidip döneceğim. Henüz kesinleşmedi ama Diyarbakır’a gitmişken görüşmelerim olacak.”

“Bu hafta işlemleri biter bir aksilik olmazsa yakın zamanda İBB halka ait olan bu alanın yönetimini devralacak. Oradaki işletme düzenini sağlayacağız ve yeni otogar düzeninin sağlamak için oradakilerle ortak çalışacağız. İlk Esenler’deki otogarı toplum lehine en iyi şekilde kullanacağız.15 gün içinde tüm malzemelerini boşaltıp bize teslim edeceklerini söylemişler. Arkadaşlarım bu makul süreyi onlara sağlayacaktır.””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir