CHP Eyüpsultan Belediye Meclisi Grup Başkanlığından 29 Ekim cumhuriyet Bayramı Mesajı

CHP Eyüpsultan Belediye Meclisi Grup Başkanlığından 29 Ekim cumhuriyet Bayramı Mesajı

CHP Eyüpsultan Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Mustafa Tüysüz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla CHP Eyüpsultan Belediye Meclisi Grup’u adına kutlama mesajı yayınladı

Mustafa Tüysüz yayınlamış olduğu mesajın da şu ifadelere yer verdi;

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesiyle perçinlediği, kimsesizlerin kimsesi Türkiye Cumhuriyetimizin 97. yaşı kutlu olsun.

Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri kabul eden Atatürk’ün kurucusu olduğu cumhuriyetimizin temelinde, mevcut anayasamızda da vurgulanan “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti” anlayışı vardır. Hukukun üstünlüğüne inanmış bizlerin, bugün verdiği “Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma” mücadelesinin de meşru dayanağı budur. Vatandaşlarımızın kalıcı huzur ve adalet talebine ancak Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırdığımızda ulaşılabilecektir.

Ancak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde ve eşsiz iradesiyle Milli Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla tamamlamış ve cumhuriyeti kurmuş olan ülkemiz, bugün de içinde bulunduğu zor koşulları ortadan kaldıracak birikime sahiptir.

Bu bağlamda unutulmamalıdır ki martın sonunun getirdiği bahar, geniş bir mutabakata dayalı demokrasi mücadelesinin ilk neticesidir.

Türkiye, Cumhuriyete ve Demokrasiye kalpten bağlı Milletimizin verdiği güçle büyük ve kalıcı hedeflerine mutlaka ulaşacaktır.

Bu duygu ve inançla 97. yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyor, Halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum dedi.

Yaşasın Cumhuriyet!

Mustafa Tüysüz

CHP Eyüpsultan Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili

CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup’u

Mustafa Tüysüz, Ali Haydar İşkar, Zülfü Çakar, Gülsüm Polat, Zafer Döner, Emine Çelik, Ünsal Aykutoğlu, Sema Balcı, Veli Güngör, Nilgün Çelik Esentepe, Binali Özgül, Filiz Gökçe, İlker Çomak, Sema Balcı, Ramazan Güven

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir