Bilgen: YSK seçmen listelerini neden birleştirdiğini açıklamalı

Example HTML page

Bilgen: YSK seçmen listelerini neden birleştirdiğini açıklamalı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ayhan Bilgen, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) seçmen listelerini neden birleştirdiğine dair açıklama yapması gerektiğini söyledi.

Bilgen, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, seçim kampanyası sırasında birtakım baskı ve hukuksuzluklarla karşılaştıklarını, seçimin ardından da bu durumun sürdüğünü, partilerinin hedef gösterildiğini belirtti.

YSK’nin güvenlik nedeniyle bazı sandıkları birleştirilmesini eleştiren Bilgen, “Seçmen listelerinin neden birleştirildiğine dair YSK’nin açıklama yapması gerekmektedir. Sandıkların birleştirilmesi, denetlenme ve izlenmeyi zorlaştırmıştır.” diye konuştu.

Kaybolan çocuklarla ilgili gündeme de değinen Bilgen, çocuğa yönelik şiddet ve istismarın, idam tartışmaları üzerinden yürümesi yerine bilimsel olarak ele alınması gerektiğini söyledi.

Bilgen, bir soru üzerine, demokratikleşme konusunda üzerilerine düşeni yapacaklarını belirterek, “Farklı kimlik, inanç ve ideolojiye sahip halkımızın, aşağıdan yukarıya bir barış arzusuyla, sorunlarını hep beraber çözeceğiz.” dedi.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir