AKP’liler kültür-sanat vakfı kurdu: Yönetiminde inşaatçı Kalyoncu var

Example HTML page

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ilanına göre Yeni Sanat Vakfı kuruldu. Vakfın yönetiminde Kalyon İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi Mehmet Kalyoncu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan gibi isimler var.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ilanına göre, merkezi İstanbul’da olan “Yeni Sanat Vakfı” kuruldu.

Dizi yapımcısı Mustafa Fener’in, 90 bin TL mal varlığı ile kurduğu vakfın yönetim kurulu şu üyelerden oluştu:

akp-liler-kultur-sanat-vakfi-kurdu-yonetiminde-insaatci-kalyoncu-var-801749-1.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski Beyoğlu Belediye Başkanı ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı Hasan Kaçan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Erol Olçok’un kardeşi Arter Reklam Ajansı’nın yönetim kurulu başkanı Cevat Olçok, kamu kurumlarından aldıkları pek çok ihalelerle dikkat çeken Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürsoy, Kalyon İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi Mehmet Kalyoncu ve dizi yapımcısı Mustafa Fener.

Vakfın amacı vakıf kuruluş ilanında şöyle tanımlandı:

“Kadim medeniyetimizin yapıtaşları ve değerleriyle beslenen evrensel bir kültür sanat anlayışından güç alarak, eğitim ve üretim odaklı yaklaşımı ile Türkiye’nin kültürel sanat ekonomisine katkı sağlamak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmek”.

“FİKRİ İKTİDARIMIZI TESİS EDEMEDİK”

Sosyal ve kültürel alandaki iktidar konusunda sıkıntıların olduğunu zaman zaman dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekim ayında yaptığı bir açıklamada özetle şunları söylemişti:

“Fikri iktidarımızı hâlâ tesis edemedik. Hiç kimsenin bu fikri iktidar arayışından rahatsız olmaması gerekir. Gerçek iktidarın, fikri iktidar olduğunu biliyoruz. Şahsen bu konuda kendimi biraz mahzun hissediyorum. Samimi bir muhasebeyle, 18 yılda her alanda tarihi eserlere, hizmetlerle imza attığımızı ama eğitim ve öğretimde, kültürde arzu ettiğimiz ilerlemeyi sağlayamadığımızı düşünüyorum.”

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir