Ahmet Davutoğlu, Berat Albayrak’a yüklendi: Dalga geçiyor

Dolar kuru 8 TL’yi aştı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ‘ekonomimiz büyüme patikasına girdi’ deyince Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan tepki geldi.

Türk Lirası, dolar ve Euro karşısında her geçen saniye değer kaybetmeye devam ediyor. Sabah saatlerinde doların 8 TL’yi aşmasının ardından sosyal medyada vatandaşlar ekonomi yönetime tepkilerini dile getirdi. 

ALBAYRAK: EKONOMİMİZ BÜYÜME PATİKASINA GİRDİ

Dolar kuru 8 TL’yi aşarken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise sosyal medya hesaplarından “Son gelen veriler ekonomimizin büyüme patikasına girmesini destekleyecek şekilde rotasında ilerlediğini gösteriyor.” ifadesini paylaştı. Bakan Albayrak’a tepki gösteren vatandaşlar adeta isyan etti. 

DAVUTOĞLU: İKTİDAR VATANDAŞIN DERDİYLE DALGA GEÇİYOR

Doların 8 TL’yi görmesinin ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da tepkisini dile getirdi. Davutoğlu, sosyal medya platformu Twitter’da dan “Vatandaşın derdiyle dertlenerek iktidar olanlar bugün vatandaşın derdiyle dalga geçiyor. Dolar 8 TL olmuş; bakan soruyor “Dolarla mı maaş alıyorsunuz?” Cumhurbaşkanı nasihat veriyor “Ekmek bulamıyorsanız keyif çayı için!” Türkiye bu iktidarı hak etmiyor.” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir