Saim Diken’den 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

Example HTML page

Saim Diken’den 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

CHP Eyüpsultan Belediye Başkanı Aday Adayı Saim Diken 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Dolayısı ile Kutlama mesajı yayınladı.

Saim Diken yayınlamış olduğu mesajın da şu ifadelere yer verdi;

Bugün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü;

Bugün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği ve bunun dünyada kutlanmasını sağlayan özel bir gün olarak kabul edilmektedir. Başta ülkemiz olmak üzere, dünyanın pek çok yerinde kadınların en temel haklarının büyük ölçüde kâğıt üstünde kaldığı bilinmektedir.

Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını sevgiyle, saygıyla ve özlemle anıyor şükranlarımı sunuyorum.

Demokrasi mücadelesinde Aramızdan ayrılan tüm kadınlarımızı bir kez daha sevgiyle,saygıyla özlemle anıyorum.
Mücadeleleri yolumuza ışık tutmaya devam edecektir dedi.

Türkiye’de ve dünyada kadınların erkeklerle eşit koşullarda ve insanca yaşama isteğinin giderek güçlendiği bir dönemde, kadınların karşı karşıya kaldığı tehditler, kadınların haklarına yönelik saldırılar da giderek artmaktadır.

CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı Saim Diken olarak kadınların hakları ve özgürlükleri için bir mücadele ve dayanışma günü olarak gördüğümüz 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nün 84. yıl dönümünü kutluyor, hakları için mücadele eden ve direnen tüm kadınların mücadelesini selamlıyorum dedi.

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir