Karamollaoğlu seçim startını Eyüpsultan’dan verdi

Example HTML page

Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinin startını İstanbul’daki Eyüp Sultan Camii’nde kıldığı Cuma namazının ardından verdi.
Eyüp Sultan Camii’ne gelen Karamollaoğlu, vatandaşlarla birlikte avluda saf tuttu. Karamollaoğlu’na Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan, Birol Aydın, İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim’in yanı sıra Eyüp İlçe Başkanı İlker Çiftçi, İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Yasin Kalaycı ve gençlik kolları mensupları eşlik etti.

MEMLEKETİ İDARE ETMEYE TALİP OLANLARA…

Karamollaoğlu çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu, “Eyüp Sultan’ın özelliği var. İstanbul’un fethinden sonra bu makam ihya edildi. İstanbul’un fethi için yıllarca önce Peygamber Efendimiz’in ashabından birisinin buraya kadar gelmesi çok büyük bir mana ifade ediyor. Bizim memleketimiz için de ayrıca özellik arz eden bir makam. Bu bir mesaj değil. Bizim mesajımız böyle bir yerde sadece namaz kılmakla değil. Seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını, huzur içinde geçmesini, barış içinde olmasını, bu memleketi idare etmeye talip olan insanlara Cenab-ı Hak’kın aklı selim ihsan etmesini niyaz ediyoruz, dua ettik” dedi.

“Olağanüstü hal olağan hale gelmemeli”

“Olağanüstü hal olağan hale gelmemeli” diyen Temel Karamollaoğlu, “Çünkü olağanüstü hal, kanunların geçici bir zaman için rafa kaldırılması manasına gelir. Bu süreklilik addederse o zaman kanunsuzluk olur. Kanunlar, bir kişinin ve bir idarenin inisiyatifine terk edilmiş olur. Bundan dolayı biz olağanüstü halin kısa bir zaman sonra mutlaka kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Bize böyle bir vazife yüklenirse ilk yapacağımız işlerden bir tanesi olağanüstü halin kaldırılması olacaktır. Türkiye’nin acilen olağan hale dönmesi gerekir” diye konuştu.

Ekonominin gidişatı

“Ekonomi zirvesi yapıldı. Ekonomideki gidişatla ilgili neler söyleyeceksiniz” sorusuna Karamollaoğlu, “Herhalde bu hükümetin son zirvesi oluyor; çünkü şöyle olacak zaten bundan sonra hükümet olmuyor. Bu sadece zirveyle halledilecek bir iş değil.

Herkes bir kişinin dediğini tasdik edecek tarzda bir zirveyse, zirve yapmışsın yapmamışsın ne yazar. Mühim olan bir istişare ortamının oluşmasına ihtiyaç var” diye cevap verdi.

Temel Karamollaoğlu, açıklamanın ardından “Bilge başkan, Temel başkan”, “İşte ordu işte komutan” sloganları eşliğinde Eyüp Sultan’dan ayrıldı.

Karamollaoğlu buradan, merhum Milli Görüş Lideri, Saadet Partisi Eski Genel Başkanı ve eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığı’ndaki kabrine geçti. Erbakan’ın mezarı başında partililerle birlikte dua eden Temel Karamollaoğlu buradan da Fatih’e geçerek Fatih Sultan Mehmet’in kabrini ziyaret etti.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir