İtibar yerlerde;oval ofis’te pazarlığı anlattı

Example HTML page

Trump: Kesinlikle fidye ödemeyeceğimizi söyledik

ABD Başkanı Trump, Brunson’ın serbest bırakılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek yargıya müdahale edildiği imasında bulundu. Trump “Herhangi bir anlaşma yapmadık. Ben rehineler için anlaşma yapmam. Uzun süre müzakere ettik, kesinlikle fidye ödemeyeceğimizi söyledik” dedi.

ABD’li Brunson özel uçakla ülkesine döndü. Brunson yolculuğunun ilk durağı olan Almanya’da Amerikan bayrağını öptü.

ABD’ye döner dönmez Trump, Beyaz Saray’da Oval Ofis’te Brunson’ı ağırladı. “Türkiye ile sıkıntılı ilişki vardı, eskiye döneceğiz” ifadelerini kullanan Trump, Brunson’un serbest bırakılmasının zamanlamasına dair bir soru üzerine “Bunun tamamen rastlantı olduğunu düşünüyorum” dedi.

“‘Serbest bırakılmazsa çok kötü şeyler olacak’ dedik”

Trump, şöyle konuştu: “Kesinlikle fidye ödemeyeceğimizi söyledik. Serbest bırakılmazsa çok kötü şeyler olacak dedik. Eve dönmüş olmanız büyük bir şeref.”

Brunson da Tramp’ın sözleri üzerine “25 yıldır orada yaşıyoruz, Türkiye’yi ve Türk insanlarını seviyorum” karşılığını verince Trump da “Türkler harika insanlar” dedi.

“Erdoğan’a bunu mümkün kıldığı için teşekkür ediyorum. Onun için de kolay değildi”

Trump, “Bu olayın daha önce çözülmemiş olmasına çok şaşırdım. Türkiye için de kolay bir durum değildi. Erdoğan’a bunu mümkün kıldığı için teşekkür ediyorum. Onun için de kolay değildi” dedi.

“Bir daha Türkiye’ye gider misin diye sormak istemiyorum”

Trump’ın, Brunson’a “Sizinle gurur duyuyorum. Bizim için çok özelsiniz. Bir daha Türkiye’ye gider misin diye sormak istemiyorum” demesi dikkat çekti


Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir