HDP Cizre İlçe Başkanlığı binasını yakmaya çalışan kişi yakalandı

HDP Cizre İlçe Örgütü’nün bulunduğu binanın kapısı, gece saatlerinde üzerinde kurşun geçirmez olduğu değerlendirilen bir yelek bulunan yüzü maskeli bir kişi tarafından ateşe verildi. Şırnak Valiliği yaptığı açıklamada zanlının gözaltına alındığını duyurdu

HDP Cizre İlçe Başkanlığı’nın da içinde olduğu binanın kapısını gece ateşe veren şahıs yakalandı. Şırnak Valiliği, zanlı M.B.’nin gözaltına alındığını duyurdu.

Kameralara yansıyan görüntülerde, yüzü maskeli kişinin bir araçtan indiği ve parti binasına yönelerek elindeki pet şişeyle parti binası kapısını ateşe verdiği ortaya çıkmıştı. HDP olay hakkında suç duyurusunda bulundu ve HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, ilçe örgütü önünde yaptığı açıklamada olaya tepki gösterdi.

İHA’nın haberine göre; Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

“28.05.2020 Perşembe günü saat 01.00 sıralarında meydana gelen HDP Cizre İlçe Başkanlığı binası ana giriş kapısının yanıcı maddeyle ateşe verilmesi ve kapı alt kısmında yanık izi oluşması olayıyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimler tarafından yürütülen çalışma neticesinde; bahse konu olayı gerçekleştirdiği tespit edilen M.B isimli şahıs, 28.05.2020 Perşembe günü saat 14.10 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Konu ile ilgili olarak Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde adli tahkikat devam etmektedir.”

NE OLMUŞTU?

HDP Cizre İlçe Örgütü’nün bulunduğu binanın kapısı, gece saatlerinde üzerinde kurşun geçirmez olduğu değerlendirilen bir yelek bulunan yüzü maskeli bir kişi tarafından ateşe verilmişti.

Söz konusu durum kameralara da yansımıştı. Kamera görüntülerinde, saat 00.54’te beyaz renkli bir aracın parti binası önünden 100 metre ilerideki ara sokağa hareket ettiği görülüyor. Sonrasında duran araçtan inen yüzü maskeli bir şahsın, parti binasına yöneldiği ve elindeki pet şişeyle parti binası kapısını ateşe verdiği görülüyor.

Üzerinde kurşun geçirmez olduğu değerlendirilen yelek olan kişi, kapıyı ateşe verdikten sonra ise elini kolunu sallayarak olay yerinden ayrılıyor.

Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir