Gülsüm Polat CHP Eyüpsultan Belediye meclis üyeliğine aday adaylığını açıkladı

Example HTML page

Öncek dönem CHP Kadın Kolları Genel Merkez yönetiminde bulunan ve Halen CHP İBB ve Eyüpsultan Belediye Meclis üyeliği görevinde bulunan Gülsüm Polat, Eyüpsultan Belediye Meclisi Üyeliğine başvuruda bulundu.

Gülsüm Polat‘ın aday adaylık başvurusunda Önceki dönem İlçe Başkan Yardımcıları Sadan Kırcalı ve Filiz Tunç Yıldırım, Eyüpsultan Belediye Başkanı Adayı Dursun Bulut‘da bulundu.

Gazetemiz Haber Etkin’e açıklamada bulunan; CHP İBB ve Eyüpsultan Belediye Meclis üyesi Gülsüm Polat 5 yıllık yerel yönetim tecrübemle 31 Mart 2024 seçimlerinde partimizin bayrağını Eyüpsultan ve yeniden İstanbul’da dalgalandırma mücadelesinde en ön saflarda savaşarak AKP’nin Eyüpsultan’daki 29 yıllık saltanatına son vermek için aday adaylık başvurumu sayın ilçe Başkanım Doğan Sarıtaş’a teslim ediyorum dedi.

İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile İstanbul’a nasıl ki baharı getirdik 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde de Eyüpsultan da ve yeniden İBB’de baharları getireceğiz her şey çok daha güzel olacak.

AKP yönetiminin ihmal ettiği yaşam alanımız Eyüpsultan, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Haliç Kıyılarından kent ormanına mavi ile yeşili buluşmasıyla yakaladığımız güzellik ve Feshane’de olduğu gibi tarihi dokusunun canlanması ile yaşanabilinir ”tarihi ile bütünleşmiş Çağdaş kent hüviyetine kavuşmuş olacaktır.”

Bunları hep birlikte yapacağız. Eyüpsultan İlçemizi birlikte yaşadığımız komşularımızla yöneteceğiz. Ben yaptım oldu anlayışına son bulacak. İstanbul’da olduğu gibi, Eyüpsultan’da da AKP’nin imara dayalı sat kurtul rant düzenine son vereceğiz.

‘’CHP’mizin sosyal demokrat yerel yönetim anlayışı ile Ekrem İmamoğlu başkanımızın İBB yönetiminde, İstanbul Kazandı, Eyüpsultan da Kazanacak’’ ifadesinde bulundu.

GÜLSÜM POLAT KİMDİR?

08.01.1972 İstanbul doğumludur. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi İstanbul’da okudu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu.

1992 yılında o zaman ismi “Türk Hoechst İlaç Fabrikaları A.Ş” olan, daha sonra “Hoechst Marion Roussel İlaç Fabrikaları A.Ş.” olarak değişen ve günümüzde ise “PharmaVision San. Ve Tic. A.Ş.” ismini alan ilaç fabrikasında 22 yıl süresince; Ambalaj ardından Üretim Planlama Uzmanı olarak; Satın alma Departmanına gerekli hammaddelerin ve ambalaj malzemelerinin teminleri ile birlikte bildirilmesi, üretim planlaması, AS 400 sisteminde üretim siparişlerinin açılması, Mühendislik/ Proje Hazırlama Uzmanı – Teknik Emniyet Sorumlusu olarak; İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamaları, Risk Değerlendirmeleri, Teknik Emniyet Eğitimleri, ölçümlerin mevzuata göre değerlendirilmesi, TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Kurulması ve sertifikasyon çalışmaları, iç denetimlerin planlanması, uygulanması ve raporlanması, mevzuat takibi çalışmalarının yapılması, Mühendislik / Kalifikasyon Sorumlusu olarak; yeni devreye alınacak olan her türlü ekipman, enerji sistemi, tesis, HVAC Havalandırma sistemleri gibi sistemlerin CGMP çerçevesinde GAMP5 ve İyi Mühendislik Uygulamalarına uyumlu şekilde kalifikasyonlarını gerçekleştirilmesi, bu kapsamda kalifikasyon protokollerinin hazırlanması ve saha personelinin gerekli testleri gerçekleştirmesini sağladı.

Genel Müdürlük bünyesinde firmanın ödül kazandığı birçok projede (çevre ödülleri ve belgelendirme- sertifikasyon çalışmaları, ISO 14001, TS18001, TS 17025, TS EN 16001, TS 27001) aktif görev aldı.

Gönüllü olarak çalışmalarını yürüttüğü partisinde 2014 yılından itibaren aktif görevler almaya başladı. Bütün yerel ve genel seçimlerde seçim güvenliği ve sandık kurullarında ilçe tarafından verilen görevlerini özveriyle yerine getirdi. Aynı zamanda Eyüpsultan İlçe Seçim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

2014-2016 yıllarında CHP Eyüp İlçe Başkanlığı’nda yönetime destek olarak Bilişim ve Eğitim Birimlerinin sorumluluğunu üstlendi. Eyüp ilçesi için seçim stratejisi oluşturmak üzeri veri tabanı oluşturdu.

2016-2018 yıllarında Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi (MYK) olarak; Kadın Kolları Genel Başkanlığı çalışmalarının görünürlüğünü sağlamak, kamuoyu oluşturulmasında görsel metinlerinin hazırlanması, ulusal ve yerel basın kuruluşlarıyla iletişimin sağlanması konularında Bilişim ve Sosyal Medya Sorumluluğumu yerine getirdi.

Referandum döneminde Kadın Kolları Genel Başkanı ile birlikte Güneydoğuda Şırnak, Batman, Mardin, Siirt, Diyarbakır da çalışmalarda bulundu ve bölge toplantıları gerçekleştirdi.

2018 yılında CHP 2’nci Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

Sivas Divriği Kültür Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Çakmakdüzü Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Kadınlar Derneği üyelikleri devam etmektedir.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ile birlikte DKD adına 2 yıldır 1 Mayıs Tertip Komitesi olarak komite üyeliğinde bulunmuştur.

Toplumsal Değişim ve Gelişim Derneği ile proje ekibi olarak “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” amacıyla Elazığ Koruk Köyü’nde düzenlenen panelin moderatörlüğünü üstlendi.
Halen 2019-2024 İBB & Eyüpsultan Belediyesi Meclis Üyesidir.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir