Eyüpsultan’da Dans ve Müzik Festivali

Example HTML page

Eyüpsultan Belediyesi, “Dünya Müzik Günü”nde III. International İstanbul Dans ve Müzik Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Birçok farklı ülkenin halk danslarının sergilendiği gecede Türkiye’den Ankara Sanat Kulübü dans toplulukları sahne aldı.

Eyüpsultan Belediyesi birbirinden renkli festivallere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda International Yesak Festival’in organizasyonunda Alibeyköy Osmanlı Park’ta düzenlenen Dans ve Müzik Festivali’nde:

Bulgaristan’dan Gaitani Halk Dansları,

Ukrayna’dan Rosy Syit Anku Halk Dansları,

Kazakistan’dan Ainalaiyn Halk Dansları,

Lübnan’dan Dabke Halk Dansları,

Türkiye’den Ankara Sanat Kulübü dans toplulukları sahne aldı.

Festival, farklı ülkelerden gelen dans topluluklarının Otantik Çarşı’dan başlayarak Eyüpsultan Meydanı ve Oyuncakçılar Çarşısı’ndan geçerek Teleferikte son bulan bir yürüyüşüyle başladı. 

FESTİVAL YENİ DOSTLUKLAR KURMAYI HEDEFLİYOR 

Dünyadaki tüm kültürlerin insanlığın ortak malı olduğu düşüncesiyle dans ve müziğin ortak motifleriyle toplumları birbirine yakınlaştırmayı hedefleyen festival, yeni dostluklar ve kültürlerarası iletişim kurmayı hedefliyor.

Eyüpsultan Belediyesi, “Dünya Müzik Günü”nde III. International İstanbul Dans ve Müzik Festivaline Çok geniş bir ekiple gelen Bulgaristan’dan Gaitani Halk Dansları topluluğu damgasını vururken,

Ukrayna’dan Rosy Syit Anku Halk Dansları topluluğu, Kazakistan’dan Ainalaiyn Halk Dansları topluluğu, Lübnan’dan Dabke Halk Dansları topluluğu, Türkiye’den Ankara Sanat Kulübü dans topluluğu: Oldukça bir birinden estetik dans figürleri ile izleyicileri büyülediler.

Bu kapsamda dans toplulukları, yerel kostümleri ve yerel danslarıyla izleyenlere tam bir görsel şölen sundu.

Festivalin sonunda International Yesak Festival Koordinatörü Zeynep Akça, desteklerinden dolayı Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen’e teşekkür ederek, dans topluluklarına katılımları için çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir