Eyüpspor’da Başkan Murat Özkaya güven tazeledi

Eyüpspor Olağan Genel Kurulu Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Saat 18.00’de Toplanan kongrenin divan Başkanlığına önceki dönem Eyüpspor Kulübü Başkanı Muammer Torun oybirliğiyle seçildi.

Kongreye tek listeyle gidildi. Eyüpspor Başkanı Murat Özkaya yeniden Başkanlığa aday olurken yönetim kurulu üyeliği Asil listesinde şu isimler yer aldı; Fatih Kulaksız, Hasan Alas, Dursun Ali Akyıldız, Eyüp Demir, Macit Kahraman, Oktay Tüzel, Ali Dokur, İmam Gazadi, Celal Akgün, Mustafa Çelik, Mehmet Öztürk, Ahmet Bayram. Yedek Yönetim Kurulu Üyesi listesinde ise: Kenan Kar, Yasin Akyüz, Gürkan Güven Güngör, Serdar Karakaya, Fikri Aydın, Denetim kurulu asil ve yedek üyeliğinde şu isimler yer aldı; Denetim Kurulu Asil: Adem Hanedan, Ömer Erdoğan, Metin Çırpan. Denetim Kurulu Yedek; Aydın Oral, Ali Ergün, Mehmet Kara’dan oluştu.

Eyüpspor’da Murat Özkaya, tek aday olarak girdiği Olağan Genel Kurulu’da yeniden oybirliğiyle Başkan seçildi.

Kongrede Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özkaya ve Yönetimine, Anonim Şirketi yetkisi ve borçlanma yetkisi de oy birliğiyle verildi.

Eyüpspor Olağan Seçim Genel Kurulu, Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Saat 18.00’de başlayan oy verme işlemi, 20.00’de sona erdi ve oy sayımına geçildi. Tek aday olarak seçime giren Murat Özkaya yeniden başkan seçildi.

Olağan Genel Kurulunda yeniden başkan seçilen Murat Özkaya kongre üyelerine hitaben teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

Özkaya yapmış olduğu teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

”ANONİM ŞİRKET STATÜSÜNE GEÇECEĞİZ”

Genel Kurul sonrası konuşma gerçekleştiren başkan Özkaya, “Eyüpspor olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmaya devam etmeliyiz. Taraftarlarımızdan da isteğimiz bizlere inanmaları ve bu ortamın bozulmasına izin vermemeleridir. Bu beraberliği korumak, istikrarı ve başarıyı sürdürmek için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki sezonda da hedefimiz Süper Lig mücadelesi vermektir. Kulübümüzün de maddi olarak mali seviyesini yükseltmek, yatırımların artması adına dernek statüsünden anonim şirket statüsüne geçeceğiz. Alacağımız kararın maddi anlamda kulübümüze katkı sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

”ÖZKAYA STAT İÇİN İZİN VERİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Konuşmasında stat konusuna da değinen Murat Özkaya, “Bu konuda devletimizden maddi anlamda hiçbir şey talep etmemekteyiz. Bizim tek isteğimiz, mevcut stadımızın bulunduğu bölgede yeni bir stadın inşa edilmesine izin verilmesi ya da bizlere gösterilecek uygun bir lokasyonda yeni bir stadın inşası için izin verilmesidir. Stadın yapımında gerekli maddi yatırımı ben gerçekleştireceğim. Tek isteğim bize izin verilmesidir” dedi.

ADANADEMİRSPOR’DAN EYÜPSPOR’A 5. TRANSFER

Eyüpspor Olağan Seçim Genel Kurulu’nda Adana Demirspor başkanı Murat Sancak ise misafir olarak katılım sağladı. Sancak yaptığı konuşmasında Anonim Şirket olmanın faydalarından bahsederken mavi-lacivertlilerin de mevcut durumu hakkında bilgi verdi. Başkan Sancak ayrıca Adana Demirspor’dan Eyüpspor’a 5 oyuncunun transfer olacağını ancak isimleri şu an veremeyeceğini, taraftarın kendisini topa tutabileceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.