Doç. Dr. Ali İhsan Ökten eğitim sorumluluğu görevinden alındı

TTB Merkez Konseyi üyesi Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği eğitim sorumluluğu görevinden alındı. Ökten, “Bunca yıl verilen emeğin karşılığı bu olmamalıydı. Oysa ki kliniğimiz içinden birine verilecek bu sorumluluk beni çok mutlu edecekti. Çünkü yılların emeği bunu gerektirirdi” dedi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi ve II. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, görev yaptığı Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği eğitim sorumluluğu görevinden herhangi bir gerekçe gösterilmeden alındığını duyurdu.

Ökten, “Burada sorun kişisel değil sistemseldir. Çünkü siyaset gerçeğin ve her şeyin önüne geçmiştir. Her şeye rağmen daha bilimsel, daha demokratik, daha nitelikli hekimlik için mücadeleye devam” dedi.

Görevinden alındığını Twitter hesabından duyuran Doç. Dr. Ökten, şunları kaydetti:Oysaki biz o kliniği başta Doç. Dr. Yurdal Gezercan arkadaşımla ve diğer arkadaşlarımızda desteğiyle bölgemizin ve Türkiye’deki eğitim ve araştırma hastaneleri arasında en fazla hasta bakılan ve en fazla ameliyat yapılan kliniği yapmıştık. Eğitim sorumluluğunu 3-5 ay önce kliniğimize dışarıdan gelen bir meslektaşımızı verdiler. Bunca yıl verilen emeğin karşılığı bu olmamalıydı. Oysa ki kliniğimiz içinden birine verilecek bu sorumluluk beni çok mutlu edecekti. Çünkü yılların emeği bunu gerektirirdi. Burada sorun kişisel değil sistemseldir. Çünkü siyaset gerçeğin ve her şeyin önüne geçmiştir. Her şeye rağmen daha bilimsel, daha demokratik, daha nitelikli hekimlik için mücadeleye devam.

‘NEDENİNİN AÇIKLANMASINI İSTİYORUM’

Türk Tabipleri Birliği (TTB) II. Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ocak ayının 26’sında 10 yıldır eğitim sorumlusu olarak görev yaptığım Adana Eğitim Araştırması Beyin Cerrahi Kliniği’ndeki görevimden herhangi bir gerekçe gösterilmeden alındım. Büyük ihtimalle TTB’deki görevim nedeniyle hastanedeki görevimden alındım. Kliniğimizi bölgenin en iyi kliniklerinden bir haline getirmiştik. Bölgenin tüm hastaları neredeyse bizim kliniğimize geliyordu. Yine kliniğimiz en fazla hasta bakan, en fazla ameliyat yapan ve en fazla bilimsel yayın yapan klinikler arasındaydı. Herhangi bir neden gösterilmeden neden eğitim sorumluluğuma son verildiğinin tarafıma açıklanmasını istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.