“Cihatçı barbarların değil laikliği savunan gençlerin peşine düşüyorlar”

Example HTML page

cihatci-barbarlarin-degil-laikligi-savunan-genclerin-pesine-dusuyorlar-228596-5

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İçişleri Bakanlığı’nın, ülkenin her yerinde patlayan bombalarla ilgili sorumluluk almak bir yana, duruma tepki gösterenlerin peşine düştüğünü belirterek, “Katliam yapan cihatçı barbarların peşine düşmek yerine, laikliği savunan gençleri gözaltına almak, AKP’nin zihin yapısını çok net şekilde ortaya koyuyor” dedi.

Ağbaba, İçişleri Bakanlığı’nın Twitter hesabından laiklik çağrısı yapan gençleri hedef göstermesi ve ardından bir gencin gözaltına alınmasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. “Laiklik isteyen gençleri hedef gösteren İçişleri Bakanlığı, günlerdir yılbaşı için katliam çağrısı yapanlar için herhangi bir soruşturma başlattı mı? Katliamın ardından saldırıyı öven kişiler hakkında bir araştırma içine girdi mi” dişe soran Ağbaba’nın açıklaması şöyle:

AKP’nin hayali dinci faşizm

Teröristlere, katillere, günlerdir yılbaşı için katliam çağrısı yapanlara göz yuman, tutuklamayan iktidar, muhalif gazetecileri, sosyal medyadan cumhurbaşkanını eleştiren 13-14 yaşında çocukları, laikliği savunan gençleri kıskıvrak(!) yakalayabiliyor. Böyle bir düzenin ülkemizi götüreceği yer Taliban Afganistanı’dır. Anayasamızın değiştirilmesi teklif dahi edilemez 2. Maddesini savunmak ne zamandan beri terörizm sayılır oldu? Bu ülkenin kurucu değerlerini savunmak ne zamandan beri suç oldu? Bizim hayalimizdeki ülke, laikliğin, özgürlüğün ve demokrasinin hakim olduğu bir ülke iken, AKP’nin hayali, dinci faşizmle yönetilen bir dikta rejimidir. Rejimi bir anayasa teklifi ile değiştirmek isteyen AKP, mevcut anayasanın savunulmasını bile suç sayıyor.

Havuz medyası iktidar borazanı

Bugün iktidar borazanı havuz medyasında CHP’li milletvekilleri arsızca ve pervasızca hedef gösteriliyor. Yıllarca IŞİD’e terör örgütü diyemeyenler, teröre yardım ve yataklığı tescilli paçavralarından bizleri hainlikle suçluyor. Bu alçakça iftiralara karşı parti olarak her türlü hukuki girişimde bulunacağız. Bu örgütlü yalanları kimsenin yanına bırakmayacağız. Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada laiklik huzurun, barışın ve demokrasinin güvencesidir. Biz meydanlarda laikliği, demokrasiyi ve Cumhuriyetimizi savunmaya devam edeceğiz. Gücünüz yetiyorsa çocukları ve gençleri değil bizleri tutuklarsınız. Ne yaparsanız yapın, bu ülkeyi bölmenize, bu Cumhuriyeti yıkmanıza izin vermeyeceğiz.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir