CHP’den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Example HTML page

CHP Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı düzenliyor…

Genel Başkan Yardımcımız ve Parti Sözcümüz Faik Öztrak MYK gündemini kamuoyuyla paylaşıyor

Cumhuriyet Halk Partisi – CHP paylaştı: 26 Ağustos 2019 Pazartesi

Öztrak’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

Emine Bulut cinayeti hakkında konuşan Öztrak, “Bir türlü uygulanmayan İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını istiyoruz. RTÜK’ün kadına şiddeti olağanlaştıran dizilere çekidüzen vermesini istiyoruz.” dedi.

KAYYIM ATAMALARI

Van, Diyarbakır ve Mardin Belediye Başkanları’nın görevden alınıp yerlerine kayyım atanmasına değinen Öztrak, “Demokrasimizin yazını kışa çeviriyorlar. Saray milletin iradesini yok saymıştır. Sarayın kibir abidesi 31 Mart’tan ders almamıştır.” şeklinde konuştu.

Öztrak, sözlerine şöyle devam etti:

“Daha başkanlara mazbataları verilmeden kayyum süreci başlatıldığı açıktır. Kayyum atayacaksınız neden seçime girmelerine izin verdiniz? Bu karar hukuki değil, siyasidir.”

“İktidar sandıkta yenildiği siyasi rakiplerini elindeki devlet gücünü terörle mücadele gerekçesiyle istismar ederek yargı kararı olmadan tasfiye etmeye kalkarsa buna en hafifinden mızıkçılık denir.”

ERDOĞAN’A TATİL YANITI

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ben hayatımda böyle tatil yapmadım” sözlerine yanıt veren Öztrak, “Beyefendi hayatında tatil yapmamış. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Terör örgütü bu memlekette askeri darbe yaparken kendileri Marmaris’te çalışma kampındaymış. Darbeyi eniştesinden öğrenen bir Cumhurbaşkanı olur mu? Tatildeyken oldu sayelerinde. Geçtiğimiz haftalarda neredeydiler? Yazlık sarayda kimleri kabul ettiler? Kardeşim Esat döneminde Esat ailesinde tatil yapan kimdi?” dedi.

THK UÇAKLARI

İzmir’deki yangında THK’nin uçaklarının kullanılmadığını hatırlatan Öztrak, “Nasıl oluyor da THK bunların sorumluluğunun dışında kalıyor? Bu uçakların hurdaya çıkmasına nasıl müsade ettiniz? Bu uçaklar son bir yılda hurdaya çıktıysa bu uçaklara uçuşa elverişlilik sertifikası nasıl verildi? ” dedi.

Doların dün gece altıyı geçtiğini söyleyen Öztrak, “Bu dalgalar hayra alamet değil” diyerek bunların arkasında ne varsa derhal araştırılması ve önlem alınması gerektiğini söyledi.

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir