CHP Milletvekili Pekşen: Erdoğan, Cumhurbaşkanlığından Azledilmeli

Example HTML page

CHP’li vekiller Anayasa Mahkemesi’ne 110 milletvekili imzası götürüp Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı yapma liyakatının olmadığının tespit edilmesini isteyecek.

 

Chp  Trabzon  Milletvekili  Haluk Pekşen, “Anayasa Mahkemesi’ne 110 CHP milletvekili imzalarımızı götürüp teslim edeceğiz. Bunun  Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı yapma ehliyetinin liyakatinin olmadığını  Anayasa Mahkemesi’nin tespit etmesi kararını isteyeceğiz. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığından azledilmeli ve  Türkiye rahat nefes almalıdır.” dedi.

110 VEKİL İMZA VERECEK

CHP  Trabzon  Milletvekili  Haluk Pekşen, PM üyesi Ali Öztunç ile birlikte  Şanlıurfa’ya geldi. Partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen CHP’li Pekşen,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığından azledilmesi için  Anayasa Mahkemesi’ne 110 CHP’li milletvekiliyle birlikte imza vereceklerini söyledi.

“ERDOĞAN CUMHURBAŞKANLIĞINDAN AZLEDİLMELİ”

Pekşen şöyle konuştu:

“Bir ülkenin  Cumhurbaşkanı ABD’ye giderken neredeyse yalvaracak duruma gelmiş. Size Erdoğan ile ilgili ne anlatayım. Önemli olan bu adamdan nasıl kurtulacağız? Erdoğan’dan kurtulmak istiyor muyuz? Medya kurtulmak istiyor, sermaye kurtulmak istiyor, bürokrasi kurtulmak istiyor, yargı ‘illallah’ diyor. ‘Bu adam gitsin, bu ülke bir refaha kavuşsun’ diye herkes mücadele veriyor. Bunun için yapılacak olan şey açık Erdoğan mutlaka  Anayasa Mahkemesi’ne taşınmalı ve böyle birisine  Türkiye daha fazla tahammül etmemelidir. Anayasa Mahkemesine 110 CHP milletvekili imzalarımızı götürüp teslim edeceğiz. Bunun  Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı yapma ehliyetinin liyakatinin olmadığına  Anayasa Mahkemesi’nin tespit etmesi kararını isteyeceğiz. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığından azledilmeli ve  Türkiye rahat nefes almalıdır. Erdoğan azledilmedikçe  Türkiye’ye ne dış politikada, ne de iç politikada huzur yoktur. Şiddet, kavga, ayrıştırma yapmadığı şey kalmadı.”

CHP PM üyesi Ali Öztunç ise  Rıza Sarraf  Amerika’da yakalanmasının ardından  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  Amerika’ya gitmesinin manidar olduğunu söyledi.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir