CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Example HTML page

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Dünyada pek az parlamentoya nasip olmuş bir biçimde, çok zor koşullarda halkın sandıktan çıkan iradesini yansıtarak 104 yıl önce açılan Meclisimiz, hem Kurtuluş Mücadelemizi yönetmiş, hem bağımsızlığımızı kazanmış, hem de Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Ne yazık ki, 104 yıllık tarihimiz içerisinde çeşitli bahanelerle demokrasimiz akamete uğratılmıştır. Partimiz demokrasimizi hedef alan her türlü eylemin karşısında kararlılıkta durmuş; kuruluş kongremiz olarak kabul ettiğimiz Sivas Kongresi’nden bu yana Cumhuriyeti, demokrasiyi ve ulusal egemenliği korumayı ve yaşatmayı en büyük görev ve sorumluluk olarak benimsemiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin bugün geldiğimiz aşamada, yetkilerinin aşındırıldığı, saygınlığının zedelendiği açıktır. Parlamentomuzun saygınlığına halel getiren her bir adım, kuşkusuz milletimizin iradesini engellemektir. Parlamentomuzun kuruluşundaki saygınlığına yeniden kavuşması için kuvvetler ayrılığının gerçekten tesis edilebilmesini sağlamak durumundayız.

86 milyon yurttaşımızın temel hak ve özgürlüklerini geliştirmek, Cumhuriyetimizin laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti niteliklerini korumak ve Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma ülküsüne sahip çıkmak, Türkiye Büyük Millet Meclisinin en önemli görevlerindendir.

Böylesi anlamlı bir günü çocuklarımıza armağan ederek, bugünü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlamamızı sağlayan başta Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletten aldığı vekaletle Türkiye Büyük Millet Meclisinde 1. Dönem görev yapmış tüm milletvekillerini saygı ve rahmetle anıyorum. ”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Ulusumuza kutlu olsun” dedi.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir