Belçika’da ‘sandıklar kapanmasına rağmen oy kullandırıldı’ iddiası

Example HTML page

Belçika’da ‘sandıklar kapanmasına rağmen oy kullandırıldı’ iddiası

Belçika’da sandıkların kapatılması sonrasında oy kullandırıldığı iddia edildi.

Halk TV Almanya Temsilcisi Oktan Erdikmen‏’in Twitter’da paylaştığı görüntülere göre, ‘Saat 9’u 20 geçiyor’ sözlerine sandık başkanı olduğu iddia edilen kişi, “Geçebilir. Ben sandık başkanıyım, açıyorum” cevabını veriyor.

Erdikmen’in paylaşımı şöyle:

Belçika’da AKP’lilerin oy verme işlemi sona erdikten sonra salona getirilip oy kullandırılması üzerine itiraz eden vatandaşa “devlet memuru” sandık başkanının cevabı: “Geçebilir. Ben sandık başkanıyım, açıyorum”.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Belçika’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 15 Haziran- 19 Haziran arası 5 gün süreyle Brüksel ve Anvers’te oy kullanabildiler. Daha önceki seçimlerde Brüksel ve Anvers Başkonsolosluklarında oy kullanılırken bu sefer YSK’nin kararıyla daha geniş bir alanda kullanılması kararlaştırılmıştı.

Anvers Başkonsolosluğu bölgesindeki yurttaşlar, Antwerp Expo, Jan Van Rijswijk 191, 2020 Antwerp, Belgium adresinde Saat 09:00 ile 21:00 saatleri arasında oy kullanabildiler.

Brüksel Başkonsolosluğu bölgesindeki yurttaşlar ise Brussels Expo, Palais 3. Place De Belgique Nr.1, 1020 Bruxelles adresinde Saat 09:00 ile 21:00 saatleri arasında oy kullanabildiler.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir