Topbaş’tan Zekeriyaköy Halkına Saygısızlık

Example HTML page

sarıyer

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer ilçe Başkanı Mehmet Deniz’den açıklama

Sarıyer’de 30 Mart 2014’de bir seçim yaşadık. Başbakanın hiç dilinden düşürmediği Milli İrade, Sarıyer de tecelli etmiş ve 25.000 oy farkı ile CHP iradesi iktidar olmuştur. Bu bölgenin siyasal tercihleri, sosyal hayattan beklentileri, yaşam tarzları sokağının, yolunun nasıl olacağı, ona ne isim vereceği o sokakta yaşayan insanların istem ve arzuları doğrultusunda yapılır.

CHP’ li Belediyemiz sokak isimlerini bu doğrultuda gerçekleştirmektedir. Zekeriyaköy’de bir sokağa orada yaşayanların istemleri doğrultusunda ‘’3 Fidan’’ı çağrıştıran 3 gül ismi verilmiştir.Ancak Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu ismi değiştirmiştir.

Bu doğrultuda, Sarıyer Zekeriyaköy Mahallesi’nde % 81 oy alan CHP seçmeni, kendi siyasal tercihlerine uygun olarak ‘’3 Fidan’’ ismi verdiği bir sokağın ismini Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ne diye müdahale edip değiştirmek ister.Bu açıkça o semtte yaşayan vatandaşın milli irade tercihine müdahale değil midir?

Sayın Topbaşın bu tavrının gerek milli iradeye, gerek Zekeriyaköy Halkına, gerekse yaşamlarının baharında koparılan Deniz, Yusuf ve Hüseyin’ nin anısına yapılan bir saygısızlık olarak nitelendiriyorum.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir