Soylu’dan ‘Telefonum dinleniyor’ diyen Kılıçdaroğlu’na yanıt: Savcılığa git

Example HTML page

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Telefonlarımız dinleniyor” sözlerine yanıt veren İçişleri Bakanı Soylu, “Kendisini gerçek dışı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Telefonlarımız dinleniyor” şeklindeki sözlerine, yaptığı yazılı açıklamayla yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu’nun gündemi değiştirmeye çalıştığını öne süren Soylu, ‘açıklamanın gerçekle ilgisinin olmadığını’ savundu. Soylu, “Devletimize ve güvenlik güçlerimizle ortaya koyulan tüm mücadeleye iftiradır, büthandır [kara çalma]. Aynı zamanda devletimizi zafiyete uğratmaya da matuftur” ifadelerini kullandı.

Soylu, Kılıçdaroğlu’na verdiği yanıtta şunları söyledi:

‘ADRES BASIN DEĞİL, SAVCILIKTIR’

“Sistemimizin önemli kurumlarından birisi olan Ana Muhalefet Partisi’nin Genel Başkanlığı sorumluluğu ile de asla bağdaşmamaktadır.

İstihbarat birimlerimiz yılda 4 ayrı birim tarafından en az 4 kez denetlenmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisinin ve ailesinin dinlendiği ya da takip edildiği yönünde bir şüphesi var ise adresi basın yayın organları değil, Cumhuriyet Başsavcılıkları olmalıdır. Savcılara yapılacak suç duyurusu karşısında atılacak tüm adımlara hazırız.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun devletin, güvenlik güçlerimizin ve özellikle başarılı operasyonlara imza atan istihbarat birimlerimizin güvenini zedelemeye ve itibarını sarsmaya yönelik bu hayal ürünü açıklamaları kınıyor, kendisini gerçek dışı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.”

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir