SARIYER DE SAĞDUYU

Example HTML page

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer ilçe başkanı Mehmet Deniz yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.

fb_img_1480957416287

Türkiye, 15 Temmuz 2016 da Ülkenin bekasının yok olması konusunda çok ciddi bir badire atlatmış, demokrasimiz ve Cumhuriyetimiz, bütün toplum kesimlerinin siyasi partilerin vatandaşların ve özellikle Atatürkçü subayların gayreti ve çabaları ile kurtarılmıştır.

Kuşkusuz bunun 1. Derecede sorumlusu Ülkeyi yöneten AKP iktidarı olduğu halde ve bununda açık seçik olarak bilindiği halde, Başbakanımız, önceki başbakan, Cumhurbaşkanımız milletten, kendilerinin kandırıldığını söyleyerek özür dilediği halde,  Ülkenin bekasını ilgilendiren böylesine ciddi bir konunun, sorunun bir parçası olan AKP kadrolarınca özellikle,  Sarıyer Belediyesinin   Fetö  ile ilişkilendirmeye çalışmaları, 04.11.2016 tarihinde Sarıyer yerel basına bir takım yanıltmalarla servis edilmesini, ve AKP meclis Üyesi Sayın Nurettin Çelik tarafından Sarıyer belediyesinin san ki  Fethullah cemaati ile ilişkisi varmış gibi sulandırarak meclis kürsüsünden aktarmasını, talihsizlik olarak görüyor, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali davranmasını kınıyorum.

Bu işte en büyük vebali olanların en son konuşma hakkı olması gerekirken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir konuşmasın da at izi it izine karıştı bu konuda dikkatli olmamız gerektiği beyanına rağmen, bu meclis üyelerimiz kendi partilerinden çıkan Cumhurbaşkanımızın sözlerini dikkate almadıklarını göstermektedir. Sarıyer de bir çalışma ortaya koyamayan varlık gösteremeyen AKP’li bir muhalefetle karşı karşıyayız. CHP’li belediye başkanımız Şükrü Genç ve kadrosunun başarılı çalışmaları karşısında, siyaset üretmekten yoksun bir yapı üstüne vazife olmayan konularla belediye meclisini meşgul etmektedir.

Böylesine önemli bir sorunun Sarıyer belediye meclisinde gayri ciddi bir şekilde konuşulmasının hiç kimseye faydası yoktur. Olağanüstü hal yasası var, olağanüstü hal yasası olmadan da zaten içişleri müfettişleri CHP’li belediyelerimizde sürekli yatıp kalkıyor. Her türlü inceleme yapılıyor, Türkiye de ki belediyelere MHP’li CHP’li AKP’li parti ayırımı gözetmeden iş yapan bir teknik danışman üzerinden ki kendisi için yargı yolu açılmış, yargılama devam ederken, hukukçu bir meclis üyesinin bu tavrı kendi eski belediye başkan yardımcılığı, eski  İlçe Başkanı Sarıyer de önemli  siyasi kimliğe sahip bir şahsiyet olarak uygun düşmemiştir.

Geçmişte bu tür acı deneyimleri çok yaşadık, bunlardan ders alarak yargının işine müdahale edilmemesini, herkesin kendi işini yapmasını, siyasetçilerinde kendi kişisel egolarından arınarak böylesine önemli bir süreçte toplumu germemesini diliyorum. Siyasette var olmak için  her şey mübah değildir.

 

Bu konuda bizim söylenecek çok sözümüz var, bu konuda en son   konuşması gereken sizlersiniz, çünkü sorunun bir parçasısınız ancak sorunun çözüme ulaşması açısından rayından çıkan ekonomimizin daha da fazla dibe vurmaması, vatandaşların bozulan toplumsal ruh halimizin daha da fazla bozulmaması adına konuşmak istemiyor, Sarıyer de siyasetle uğraşan bütün kesimleri sağduyuya davet ediyorum. 

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir