Sarıbal’dan kurultay açıklaması: “Çağrı zamansız ve yersiz”

Example HTML page

Sarıbal’dan kurultay açıklaması: “Çağrı zamansız ve yersiz”

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada kurucularından olduğu CHP içindeki ‘Gelecek için Biz’ hareketiyle ayrıştığını duyurdu.

Sarıbal, ayrıca ‘Kurultay çağrısının zamansız ve yersiz olduğunu’ söyleyerek bu çağrıda imzası olmadığının altını çizdi.


Sarıbal’ın yaptığı açıklama şöyle:

osyal medya ve yazılı medyada çıkan haberlerde, “Gelecek İçin Biz” adına yapılan Kurultay çağrısında adım geçmektedir. Bu açıklamada imzam bulunmamaktadır. Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurmak isterim. Aydınlık Türkiye mücadelesi için ihtiyacımız; emekten, haktan, ezilenden yana; gücünü sol düşünceden alan tutarlı bir parti kimliğidir. Bu doğrultuda, kurultay çağrısından önce, ortak aklın ve temel ilkelerin ortaya çıkması için çalışılması gerektiğini düşünüyorum. Şekilsel ve günü kurtarmaya dönük kavgalar yerine demokrasi ve değişim mücadelesine ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. Bursa örgütümüzle birlikte; yapılan Kurultay çağrısının zamansız ve yersiz olduğunu düşünüyoruz. Kurucuları arasında olduğum “Gelecek İçin Biz” ile bu anlamda ayrıştığımı kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir