Sanal Umre Ne Demek ?

Example HTML page

Eyüp belediyesi bu yıl Ramazan ayı için düzenlediği etikliklerde yaptığı programlarla şaşırtıyor

Sanal umre, sihirbaz, kur’anı kerim aynı sahnede

Dursun kılıç/Selahattin Sorucu

sanal umre (1) sanal umre (2) sanal umre (3) sanal umre (4) sanal umre (5)

 

EYÜP-Eyüp belediyesi bu yıl Ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği Programlarla şaşırtmaya devam ediyor. Özelikle Eyüp meydanında “ Sanal Umre” adlı programı mütedeyyin kesim tarafından tepki çekti. “Sanal umre” gibi bir programın ne anlam ifade ettiğini bilmediklerini dile getirdiler.

En son Eyüp belediyesi basın merkezi tarafından gazete merkezlerine yollanan “Basın davetin ’de” 17 Temmuz çarşamba günü Eyüp meydanında “sanal Umre” yapılacağı ve devamında çeşitli gösteriler ile sürecek programda Kur’an’ı kerim tilaveti ve sihirbaz, gösterilerinin olacağı duyuruluyor.

Asılan afişlerde Kur ‘anı kerim ile sihirbaz gösterileri duyuruluyor

Eyüp belediyesince bu yıl Ramazan dolayısıyla yapılan etkinliklerin diğer adresi olan Haliç kıyısında ’da her akşam düzenlenen programlarda Kur’an’ı kerim ve sihirbaz gösterilerinin olduğu asılan afişlerle duyuruluyor.

Eyüp belediyesince bu yıl Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı Sihirbaz ve kur ‘anı Kerim’in aynı sahnede yer aldığı programlar Eyüplüler tarafından tepki ile karşılandı. Troyka medya merkezimizi arayan okuyucularımız kelime manası büyü olan ve özelikle kur ‘anı kerimde yasaklanan sihir kelimesiyle kutsal kitabımız Kur’anı kerimin aynı sahnede ve aynı afişte yer almasının kabul edilmeyeceğini dile getirdiler. Muhafazakâr bir partinin belediyesince düzenlenen Ramazan programlarında böyle bir skandala nasıl imza atıldığını merak ettiklerini söyleyen okuyucularımız, Eyüp belediye başkanı İsmail Kavuncudan bu tip programlara acilen son vermesini istediler.

Eyüp belediyesi bu yıl Ramazanı şova mı çevirdi?

Öte yandan bu yıl Ramazan ayı dolayısıyla Eyüp belediyesince yapılan tüm programların yaklaşan yerel seçimlere yönelik yapıldığı iddia edildi

Bu iddiayı dile getirenlere göre Eyüp belediye başkanı İsmail Kavuncu 8 ay sonra yapılacak yerel seçimler için aday adayı ve bu yıl Ramazan etkinliklerinde görülen abartılı programlarda birer yerel seçim yatırımı. Eyüp Camii meydanına kurulan televizyon stüdyoları, sahne, revaklar hepsi yerel seçimler için yapılıyor.

Diğer taraftan geçtiğimiz hafta haber sitemiz’de yaptığımız “Eyüp Camii Meydanındaki Revaklar tepki çekti” haberimizde çok ses getirdi ve çok sayıda okuyucumuzdan teşekkür telefonu ve mail aldık.

Cesur ve tarafsız haberciliğimizden dolayı bizleri kutlayan okuyucularımız, Eyüplülerin sorunlarını dile getirdiğimizden ve sorunlarına tercüman olduğumuzdan dolayı teşekkürlerini ilettiler.

 

 

 

 

Example HTML page

One Comment

  • zafer dedi ki:

    Bunların işleri zaten yıllardır dini kullana kullana saf halkı uyutmak değil mi!!! Bunlar sayesinde ülke emperyalizme uşak durumuna; güneydoğu bölünme aşamasına; tüm komşularımızla savaşacak gerginliğe gelmedi mi?!! Daha neler neler!…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir