Ferzan Özer Eyüp’ü yönetmeye talip oldu

Example HTML page

ferzanferzannFerzan Özer Eyüp’ü yönetmeye talip oldu

Dört dönem Adalet Partisinde Milletvekilliği yapan Osman Özer’in (Ciğerci Osman) yeğeni, 118 yıllık Eyüplü, CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği Meclis üyesi Ferzan Özer Eyüp’ü yönetmeye talip oldu.

CHP Eyüp İlçe Başkanlığı’na Eyüp Belediye Başkan Adayı olmak için müracat dosyasını teslim eden Ferzan Özer hedefinin tarihi dokusu ve mistik özellikleri ile İstanbul’un en gözde semtlerinden bir olan Eyüp’ü hakkettiği noktaya taşımak olduğunu belirtti.

118 yıldır Eyüp’lü olan köklü bir aileden gelen Ferzan Özer’in ata dedesi İlyas Efendi 1895 yılında Manastır Rumeli’den gelerek İstanbula Eyüp’e yerleşir ve ticaret yapmaya başlar. 1900 önce kurulan ilk işletme halen Eyüp’te faaliyetine devam ediyor.

Kökleri Eyüp’te bu kadar eskiye dayanan ve Eyüpün sosyal ve siyasi hayatında her zaman etkin rol oynayan bir ailenin dördüncü kuşak nesli olarak dünyaya gelen Ferzan Özer  14 şubat 1962 yılında doğdu. Demokrat Parti geleneğinden gelen ve 27 Mayıs darbesi neticesinde ilçeden sürülen aile demokrasiye tekrar dönülmesi ile birlikte ilçeye yeniden döndü ve Nişanca mahallesine yerleşti. Ramide bulunan Boşnak Hüseyin Efendi sokağına ismini veren Hüseyin Efendi Ferzan Özer’in büyük dedesidir.

1999 yılında Demokratik Sol Parti’de siyasete merhaba diyen Özer daha sonra ilçe sekreteri olarak siyasi hayatına devam etti. Daha sonra solun efsane isimlerinden eski Bakanlardan  İsmail Cem Başkanlığında kurulan Yeni Türkiye Partisi’nde siyasi hayatını devam ettiren Özer YTP’de İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü.

YTP’nin CHP ile birleşerek kapanması sonrasında CHP saflarında siyasi hayatına devam eden 2009 seçimlerinde Özer Bakırköy’den Belediye Meclisine seçilirken aynı zamanda İBB Meclis üyesi olmuştur. Özer aynı zamanda Marmara Belediyeler ve Boğazlar Birliği Meclis Üyesidir.

Eyüp Dostları Vakfı’nın kurucu ve Mütevelli heyet üyesi olan Ferzan Özer’in babası Sabri ÖZER 16 yıl AP Eyüp ilçe Başkanlığını yaptı. Ayrıca babası Sabri Özer, amcası Osman ÖZER, ve kuzeni Rıdvan ÖZER yıllarca Eyüp Spor Kulübüne başkanlık yapmışlardır.

Baksev Vakfı Yaşam Merkezi ve Huzurevinin kurucu ve mütevelli heyet üyesi de olan Ferzan Özer BADER 2. Başkanlığı görevinde de bulundu. İTO Sakadatçılar Odası ve BİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Özer STK ve Siyasette yürüttüğü çalışmalar neticesinde birçok kez “En başarılı ve çalışkan meclis üyesi” seçilmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Ferzan Özer’in Avukat bir kızı ve halen İngilterede eğitim hayatını sürdüren bir oğlu var.

 

Ferzan ÖZER’in Sosyal Yaşamı;

 – EyüpDostları Vakfı’nın Kurucusu ve mütevelli heyet Üyesidir.

” BİAD” İşadamları Derneği üyesi ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürdü.

– BAKSEV Vakfı Yaşam Merkezi ve Huzurevinin kurucu ve mütevelli heyet üyesi.

– İstanbul Ticaret Odası ve Sakatatçılar Odası Üyesi.

 Ferzan ÖZER’in Siyasi Yaşamı;

1999 Yılında Demokratik Sol Parti (DSP)’ye üye olarak siyasete başlamış, daha sonra partinin ilçe sekreteri olmuştur.

İsmail Cem liderliğinde kurulan Yeni Türkiye Partisi’nin kurucularından olup 2002 tarihinde bu partinin ilçe başkanlığını yapmıştır.

YTP  Cumhuriyet Halk Partisi ile birleşince CHP üyesi olmuştur. Partide çeşitli görevlerde bulunan Ferzan ÖZER, Bakırköy Belediye Meclisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi ve Marmara Belediyeler Birliği Üyesidir.

Halen CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Özer, Encümen Üyesi, İmar Komisyonu Başkan Vekilliği ve Deprem Afet Komisyon görevlerine devam etmektedir. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Olarak ise; Meslek Odaları ve Kent Ekonomisi ile Engelliler Komisyonu üyesidir.

Ayrıca Marmara Belediyeler Birliği’nde Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekiili olarak görev yapmaktadır.

 

 

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir