İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI KAVUNCU: “BU ÜLKENİN VATANDAŞI OLAN HİÇ KİMSEYE YABANCI MİSYONUN PARMAK SALLAMAYA NE HADDİ NE CÜRETİ VARDIR”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı, Çin Büyükelçiliğinin tehditleri üzerine Tarabya’da bir araya geldi.

Çin Büyükelçiliğinin sosyal medya hesabından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik tehditvari ifadeler kullanılmıştı. Konuyla ilgili İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı, Çin Konsolosluğunun bulunduğu Tarabya’da bir araya geldi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan; İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Herkese sesleniyorum. Ailesini, akrabasını kaybetmiş soydaşlarımızın hikâyelerini dinledik. Her bir hikâye yüreğimizi sarstı. Burada gördüğünüz kalabalığın tek bir isteği var, hiçbir siyasi talep ve söylem yok. Sadece evladını, annesini ya da babasını arıyor bu insanlar. Son derece insani bir taleple toplanıyorlar. Bundan daha insani ve doğal ne olabilir, sizlere soruyorum? Bizler bugün buraya üç konunun altını çizmek için geldik. Bunlardan biri ve en önemlisi, buradaki kardeşlerimizin ailelerinin akıbetiyle ilgili merak ettikleri sorularının cevaplarını alması konusunda onlara destek vermek ve onların seslerini daha yüksek çıkartmak. Bundan daha önemli bir beklentimiz ve amacımız olamaz” ifadelerini kullandı.

“YABACI MİSYON HİÇBİR VATANDAŞA PARMAK SALLAYAMAZ”

Çin Büyükelçiliğinin tehditlerine değinen Kavuncu, “İkincisi, büyükelçilik bir açıklama yaptı ve maalesef bu açıklamayı Türkiye Cumhuriyeti’nde, Genel Başkanımıza tehditvari bir şekilde, parmak sallayarak yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a da yine açıkça ve küstahça tehdit ettiler. İkinci sebep de budur.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde, bu ülkenin vatandaşı olan hiç kimseye yabacı misyonun parmak sallama ne haddi ne cüreti vardır. Bunun cevabını bugün vereceğiz. Vicdanlara sesleniyoruz. Biz, insan hakları çerçevesinde bu insanların uğradığı zulmü kınıyoruz ve bunun bitmesini istiyoruz. Hiçbir yabancı misyon, Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir siyasi lidere, hiçbir vatandaşa parmak sallayamaz” dedi.

“Üçüncüsü, hakkın peşinde olan, doğrunun peşinde olan Sayın Genel Başkanımızın saçının teline zarar gelmesine asla müsaade etmeyiz” diyen Kavuncu, “Bunu da buradan herkes bilsin. Bütün çekilen bu zulüme tercüman olacağız. Amacımız sizlerin acısını dile getirmek. Ve bu konuda en çok konuşan lider olan Sayın Genel Başkanımızın yabancı bir misyon tarafından bu şekilde, küstahça tehdit edilmesini kınamak” ifadelerini kullandı.

Kavuncu’nun konuşmasının ardından, İYİ Partililer çelengi konsolosluğa bırakmak istedi ancak polis müsaade etmedi. Partililer, çelengi sokağın girişine sembolik olarak bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.