İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimleri öncesi Bolu’da yurttaşlara seslendi.

Example HTML page

Bolu’da yurttaşlara seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhur İttifakı’na eleştirilere yönelterek, 15 Mayıs sabahı Millet İttifakı’nın yapacaklarını tek tek sıraladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimleri öncesi Bolu’da yurttaşlara seslendi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Para karşılığı biliyorum, çoluğunu çocuğunu bir noktaya getirebilmek için organlarını satanlar var bu ülkede. 15 Mayıs sabahı bunların hepsini kaldıracağız. Düşmanlıkla elleri kolları bağlanan belediyelerimizin daha rahat iş yapmasını sağlayacağız. İşsiz gençlerimizin iş bulmasını sağlayacağız. Emeklilerimizin maaşını asgari ücret kadar yapacağız. Asgari ücreti açlık sınırından yukarı çıkaracağız. 

Cumhuriyete düşmanlıklarının getirdiği nokta nedir? Yani Cumhuriyetle, Cumhuriyetin kurucularıyla yaptıkları kavganın Türkiye’yi getirdiği yer nedir? Size söyleyeyim; gelinen noktada bayrağın renginden rahatsız olanlar, federasyon isteyenler, kadın haklarını kabul etmedikleri gibi bırakın İstanbul Sözleşmesi’ni, 6284 sayılı yasanın dahi kalkmasını isteyen kadının karnından sıpayı, sırtından sopayı eksik etmesinler diyen bir zihniyetle yol yürüyenler bize akıl öğretiyor akıl. Cumhuriyet kurucularına 2 ayyaş diyenler düştüğünüz durumu görüyor musunuz? 

Bizlere müslümanlık dersi verenlerin öncelikle kul hakkına uzatanlardan olması da ap ayrı bir çelişkidir. 

Şimdi 200 lirayla bir kıyma alamayanlar, mutfağının bir haftalık ihtiyacını karşılayacak.

Seçilir seçilmez 100 bin öğretmen atayacağız. KPSS mağdurlarının mağduriyetini gidereceğiz.

Sizden bir ricam var. Üç yıldır esnaf geziyorum. Bu dükkanların içinde hiçbir zaman kendi partimi övmedim, başkalarını yermedim. İYİ Parti’ye oylarınızı istiyorum. Ve 13. Cumhurbaşkanımız olacak olan Kemal Kılıçdaroğlu’na oylarınızı istiyorum.

Başbakan Meral diyorsunuz ya… Ben sizin helal oylarınızla başbakan olmak istiyorum.”

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir