İstanbul’da sağanak ve dolu: 1 kişi hayatını kaybetti

İstanbul’da yaşanan şiddetli yağmur etkisini gösterdi. Yolların sular altında kaldığı İstanbul’da şiddetli yağmur öncesinde hortum meydana geldi. Esenyurt’ta ise şiddetli yağmur sonrası bazı binaları su bastı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’da beklenen yağış başladı. Çatalca ve Hadımköy’de hortum oluştu. Esenyurt’ta bir kişi hayatını kaybetti.

İstanbul’da Büyükçekmece ilçesinde şiddetli yağmur öncesinde hortum meydana geldi. Hortum cep telefonu kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün şiddetli yağmur konusunda dün uyardığı İstanbul’da özellikle boğaz çevresinde bulunan ilçelerde sağanak etkili olmaya başladı.

Sağanak öncesinde Büyükçekmece İlçesi’nde hortum meydana geldi. Meydana gelen hortum bölgede bulunan yurttaşların cep telefonu kameraları tarafından saniye kaydedildi.

ÜSKÜDAR’DA YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Üsküdar’da yoğun yağış nedeniyle bazı yollar adeta göle döndü. Bazı otomobil sürücüleri de yolda gidebilmek için kaldırıma çıkarak ilerledi.

Üsküdar’da da etkili olan sağanak nedeniyle bazı yolların adeta göle döndüğü görüldü. Suyun sel gibi aktığı Rasathane Caddesinde otomobiller ilerlemekte zorlandı. Kimi sürücüler suda yavaşça ilerlerken kimisi de aracıyla kaldırıma çıkarak ilerledi.

istanbul-da-siddetli-saganak-ve-dolu-catalca-ve-hadimkoy-de-hortum-meydana-geldi-747779-1.
istanbul-da-siddetli-saganak-ve-dolu-catalca-ve-hadimkoy-de-hortum-meydana-geldi-747790-1.

TAKSİM VE BEŞİKTAŞ’TA DA YURTTAŞLAR ZOR ANLAR YAŞADI

Boğaz’ın üstünü karabulutların kaplamasını ardından Anadolu Yakası’nda başlayan yağış bir süre sonra Avrupa Yakası’nda da etkisini gösterdi. Taksim Meydanı’nda yağış nedeniyle yurttaşlar zor anlar yaşadı.

Beşiktaş Meydanı ve Beşiktaş iskelesinde aniden bastıran sağanak nedeniyle yurttaşlar çatı altlarına sığındı. Etkili yağış nedeniyle Beşiktaş’ta yollar da göle döndü. Trafikte araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

istanbul-da-siddetli-saganak-ve-dolu-catalca-ve-hadimkoy-de-hortum-meydana-geldi-747780-1.
istanbul-da-siddetli-saganak-ve-dolu-catalca-ve-hadimkoy-de-hortum-meydana-geldi-747781-1.

A HABER MUHABİRİ CANLI YAYIN SIRASINDA YARALANDI

İstanbul’da yaşanan şiddetli yağmur sırasında canlı yayın yapan A Haber muhabiri Melis Coşan da kafasına gelen ağaç parçaları nedeniyle yaralandı. O anlar canlı yayın sırasında kameralara da yansıdı.

istanbul-da-siddetli-saganak-ve-dolu-catalca-ve-hadimkoy-de-hortum-meydana-geldi-747785-1.

ESENYURT’TA DERE TAŞTI, BODRUM KATLARI SU BASTI

Esenyurt Pınar Mahallesi’nde de dere taşması sonucu bazı bölgelerde ev ve iş yerlerini su bastı, birçok araç su altında kaldı. Fırtına nedeniyle uçan çatıların üzerine düştüğü araçlarda hasar meydana geldi. Bazı sürücülerin su baskınından korunmak için araçlarının üzerine çıktığı görüldü.

Ayrıca itfaiye ekipleri, Esenyurt’ta su basan bir bodrum katta yurttaşların bulunabileceği bilgisi üzerine evin korkuluklarını keserek kurtarma çalışması başlattı.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA: 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Valiliği, Esenyurt’ta bir binanın zemin katında su baskını sonucu mahsur kalan Suriyeli, 2, 3 ve 5 yaşlarındaki 3 çocuğun kurtarılarak hastaneye sevk edildiğini açıkladı.

İstanbul Valisi Yerlikaya, yaptığı açıklamada “Maalesef 30-32 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz vefat etti” dedi.

istanbul-da-siddetli-saganak-ve-dolu-catalca-da-hortum-meydana-geldi-747862-1.

HADIMKÖY’DE ŞİDDETLİ RÜZGAR NEDENİYLE TIR DEVRİLDİ

İstanbul’da etkili olan şiddetli fırtına ve yağış nedeniyle Hadımköy’de seyir halinde olan TIR devrildi. TIR’ın devrilme anı bir yurttaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir