İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu: Metin Feyzioğlu artık bir avukatlık sorunudur

TBB Başkanı Feyzioğlu’nun ‘Savunma Yürüyüşü’ hakkındaki ifadelerine tepki gösteren İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu, “Feyzioğlu artık bir avukatlık sorunudur” dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun ‘Savunma Yürüyüşü’ hakkındaki ifadelerine tepki gösteren İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu, “Feyzioğlu artık bir avukatlık sorunudur” dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Avukatlık Kanunu’na ve baroların seçim sistemine yönelik müdahale hazırlığına karşı başlatılan “Savunma Yürüyüşü”nü hedef alan açıklamalarda bulundu.

CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu “Burası Hafta Sonu” programına konuk olan Feyzioğlu, “Bir kere 80 baro yürümüyor, 30 civarında baro yürüyor. Bu onların demokratik hakkı. Sorun gerçekten bu yürüyüş avukatların yargının sorunlarını çözmek için midir? Yoksa başka bir şey için midir? Çoklu baro kavramına karşıyız. 80 baromuz da karşı. Bir ilde birden fazla baro kurulmasına izin veren bir düzenlemeyi istemiyoruz. Yargının üçayağından biri olan barolar için yanlış buluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanına da anlattım” ifadelerini kullandı.

Feyzioğlu’nun bu sözleri sonrasında avukatlar, Twitter üzerinden #MetinFeyzioğluBeniTemsilEtmiyor etiketiyle kampanya başlattı. On binlerce tweet atılan etikete yazan İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu ise, Feyzioğlu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Feyzioğlu artık bir avukatlık sorunudur. Konuştuğumuz yasa teklifinin yazıcısıdır, katibidir, fikir babasıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir