İnce’den Erdoğan’a: Ekonomiyle ilgili kurmaylarınızı gözden geçirin

Example HTML page

İnce’den Erdoğan’a: Ekonomiyle ilgili kurmaylarınızı gözden geçirin

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Erzincan’da yaptığı konuşmada “Tarihi bir çağrı yapacağım. Sayın Erdoğan, size sesleniyorum. Lütfen size yanlış bilgiler veren danışmanlarınızı, ekonomiyle ilgili kurmaylarınızı lütfen gözden geçirin, size yalan söyleyenleri bir an önce etrafınızdan uzaklaştırın” dedi.

Muharrem İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

Erzincan seninle gurur duyuyor sözleriyle karşılanan İnce: “Ne güzel türkü diyarı. Artık elleri koynunda bir gelin ağlamıyor 81 milyon Türkiye ağlıyor. Ekonomi batıyor. Duvara toslamak üzereyiz.
Kamyon duvara toslamak üzere 16 senede başaramadıklarını yine başaramayacaklar. Ekonomi kurmaylarımla saatlarce toplantı yaptım. Durdurulamayan dövizi eğer ısrar ederlerse hepimiz batacağız. Erzincan’dan tarihi bir çağrı yapacağım sayın Erdoğan’a. Sayın Cumhurbaşkanı döviz kurları artıyor. Kısa süre içinde bu bize daha yüksek eflasyon olarak gelecek.
Ekonomik tehlikeyi bertaraf etmek için size çağrımdır. Size yanlış bilgi veren ekonomi kurmaylarını gözden geçirin. Size yalan söyleyenleri etrafınızdan uzaklaştırın. Merkez Bankası’nın para politikasına müdahale etmeyin.
Şu an piyasalarda bir söylenti bir dedikodu var. Tedirgin olmayın. 24 Haziran’dan sonra bu aksaklıkları düzelteceğiz.
Yatırım güvenliğini hep birlikte sağlayacağız. Türkiye sabit kur sistemlerini tartışılacağı bir ülke olmayacaktır. Döviz ve faiz mutlaka kontrol altına alınacaktır. Rahat ol aziz milletim.

Size bir kötü haberim var. Binali Yıldırım milletvekili için müracaat etti. Damak, Başbakan, eş, dost milletvekilliğine müracaat etti. Hesapları şu İnca Cumhurbaşkanı olacak. Biz bakan olamayacağız hesabı yapıyorlar.
Yeni dönemde devlet yönetiminde ince eleyip sık dokuyacağız. Ayrıca böyle bağırıp çağırmakla devlet yönetimi olmaz. Devlet yönetimi ince ayarla olur.
Erzinca’da seker fabrikasını sattılar. Tarımı bitirdiler. Köylüyü çiftçiyi öyle perişan ettiler ki. 2 Trakya büyüklüğünde alan dikilemiyor.
Türkiye çiftçisine borçludur. Köylü çocuğu İnce Cumhurbaşkanı olduğunda sözüm söz çiftçiye mazot 3 TL olacak. Asgari ücret 2200 TL olacak.
Üniversite öğrencileri 19 Mayıs’ta, 29 Ekim’de 500 TL burs alacaklar.
Bugün fakirin devletten aldığı üç kuruş para varsa o paralar ananızın ak sütü gibi halel size. O parayı size Tayyip Erdoğan vermiyor. AK Parti vermiyor, devlet veriyor.
Çocuklarım size fizik öğretmeni Muarram İnce söz veriyor. Sizi tarikat yurtlarına mecbur bırakmayacağız.
Türkiye Cumhuriyeti 475 TL parayı okulu biten öğrenciye 2 yıl ödemeye devam edecek.
Kadınlara ve gençlere güveniyorum. Çocukken ben babamnnem televizyonu açıp kapayamazdı. Ben size 30 sene evvet cep telefonu çıkacak desem inanır mıydınız. Şimdi size söylüyorum. Önümüzdeki 10 yılda yeni meslekler çıkacak. Gençler sizi bunlara uygun yetiştireceğiz
Sizinle birlikte bu ülkeyi kalkındırıp emeklimize daha çok para vereceğiz. En yüksek ve en düşük emekli maaş arasında 9 kat fark var. Türkiye’yi zenginleşmemiz lazım. Erdoğan meydanlarda rabia yapılordu. Artık o yok. Osmanlı tokadı var.
OYUMUZ 35’İN ÜSTÜNDE

İkinci tura kim kalırsa onu destekleyeceğiz, sözüm söz.
Şu anda oyumuz 35’in üstünde
Ekonomik kurulların başına işin ehli insanlar gelecek. Yani badem bıyıklı mı pos bıyıklı mı, türbanlı mı değil mi bakmayacağız. Dürüst mü, hırsız mı buna bakacağız. Polisiye tedbirlerle ekonomi düzelmez. Hukukla, bağımsız yargıyla ekonomi düzelir.
2018 yılının sonunda dolar 3.73 olacakmış. 2020’nin sonunda dolar 4.02 olacakmış. Ancak 2018 yılının 5. ayındayız dolar neredeyse 5 TL’ye geldi.
Cumhurbaşkanlı bütçesi 2007 33 trilyon, 2017 199 trilyon, 2018 845 trilyon. A benim güzel AK Partili kardeşim şimdi senin vicdanına sesleniyorum. Cumhurbaşkanını bütçesi 25 kat arttı. Senin gelirin 25 kat arttı mı. Yapma etme batırma memleketi.
Bazı arkadaşlarım milletvekili sıralamasında olmadılar. Genel Merkez böyle takdir etmiş. Önümüzde büyük bir hedef var. O arkadaşlarımızdan bazıları harıl harıl çalışıyor. Listeye giremese de cuhmurbaşkanlığı çalışmalarında çalışıyor. Buna sonra bakacağız

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir