İBB Mezarlıklar Müdürlüğü’nün verilerine göre son 24 saat’te İstanbul’da ‘bulaşıcı hastalıktan’ 211 yurttaş hayatını kaybetti!

Example HTML page

İstanbul’da ‘bulaşıcı hastalık’ nedeniyle bugünkü can kaybı 211 oldu!

Sağlık Bakanlığı, bugün en yüksek günlük can kaybı ve ‘hasta’ sayısını açıkladı ancak gerçek verileri halktan gizlemeye devam ediyor. Bakanlık koronavirüs nedeniyle son 24 saatte Türkiye’de toplam 161 yurttaşın yaşamını yitirdiğini açıkladı. Ancak, İBB Mezarlıklar Müdürlüğü Daire Başkanlığı’nın verilerine göre sadece İstanbul’da 1 günde ‘bulaşıcı hastalık’ nedeniyle 211 yurttaş yaşamını yitirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre; bugün İstanbul’da ‘bulaşıcı hastalık nedeniyle’ 211 yurttaş hayatını kaybetti. Toplam ölüm sayısı ise 435 olarak kayıtlara geçti.

KAFTANCIOĞLU: 201 ÖLÜM ‘BULAŞICI HASTALIK’ KODUYLA GİRİLDİ, TAMAMI COVİD-19

Dün İBB’nin 201 ölümün ‘bulaşıcı hastalık’ koduyla kaydedildiğini açıklaması ardından bugün de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu konu hakkında açıklama yaptı.

Kaftancıoğlu, “23 Kasım’da sadece İstanbul’da ‘bulaşıcı hastalık’ kodu ile giren vefat sayısı 201. 201 kişinin tamamının Covid olduğunu ben size bir hekim olarak söyleyebilirim. Nasıl ispatlayabilirim biliyor musunuz? Bu dönem koronavirüs haricinde ölüme sebep olan başka hangi bulaşıcı hastalık var mı? Yok. Olmayınca bu 201 kişinin tamamı Covid nedeniyle öldü” dedi.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir