İBB Başkanı İmamoğlu; Cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir kurum olmalıyız

Example HTML page

“Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan İSKİ çalışanları için düzenlenen törene katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kabiliyetli gençlerimize fırsat eşitliği vermeliyiz. Özellikle, kadın-erkek ayrımı yapmaksızın, cinsiyet eşitliğinin eşitlikçi bir ortamda yer bulduğu bir kurum olmayı sağlamalıyız” dedi.

İmamoğlu: Cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir kurum olmalıyız

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), kurum bünyesinde görev yapan ve 30 yaş altı genç çalışanları kapsayan “Genç Yetenek Gelişim Programı”na İSKİ’den katılım sağlayarak başarıyla tamamlayan 25 çalışana ödülleri, Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı törenle verildi.

Kağıthane’deki İSKİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törende konuşan İmamoğlu, program sayesinde “sıkı bir insan kaynağı” oluşturacaklarına inandığını vurguladı.

İBB’nin Türkiye’nin en önemli kamu kurumlarından biri olduğunun altını çizen İmamoğlu, bu bilinçle hareket eden çalışanların, kurumun gelecekteki lider adayları olduğunu söyledi.

İmamoğlu, gençlere destek olmaya devam edeceklerini, çünkü İstanbul’un gençlerin aklına ve enerjisine ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

İstanbul’un iyi bir hizmet kalitesine ulaşması için kendi çalışanı olan gençleri dinleyen, fikrine önem veren ve onlarla üreten bir yönetim olmayı hedeflediklerine vurgu yapan İmamoğlu, “Sizler, hak ettiğiniz yerde olun diye bu yolculuğu tanımlıyoruz; hiçbirinizin tanıdığı olduğu için değil” diye konuştu.

Bu yolculukta her çalışanın kendine güvenmesi gerektiğini ifade eden İmamoğlu, “Bireylerin güçlü olduğu bir toplumun sırtı yere gelmez. Her kişinin kendi kabiliyetiyle, kendi yaşamıyla, kendi varlığıyla güçlü olduğunu hissettiği bir toplumun hiçbir zaman alt edilmesi mümkün değildir. Asla bu anlamdaki yolculuktan vazgeçmeyin ve sizler de sizlerden sonra gelecek olan gençlere, aynı bakış açısıyla ışık tutun” dedi.

CİNSİYET EŞİTLİĞİ VURGUSU

“Kabiliyetli gençlerimize fırsat eşitliği vermeliyiz” diyen İmamoğlu, “Özellikle, kadın-erkek ayrımı yapmaksızın, cinsiyet eşitliğinin eşitlikçi bir ortamda yer bulduğu bir kurum olmayı sağlamalıyız. Aynı zamanda, yine kendi içinizdeki süreçte, asla ve asla, başarılı insanların önünü kesen hiçbir unsurun, bu kurumda ya da diğer kurumlarımızda olmamasını sağlamalıyız” şeklinde konuştu.

Çalışanlardan “hizmet yarışının” içinde olmaları tavsiyesinde bulunan İmamoğlu, “Ortak akıldan hiçbir zaman vazgeçmeyin. Kendi aklınıza güvenin, inanın ama bir başkasının aklıyla, ortak akılla, yanlışları azaltan, doğruları yakalayan bir mekanizmanın her zaman kurumsal yapı içerisinde kıymetli olduğunu lütfen hayatınızdan çıkarmayın. Birlikte başaracağız. Sizlerle başaracağız” dedi.

İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu da 3 Şubat 2020’de başlatılan ‘Genç Yetenek Gelişim Programı’na kurumlarından 76 çalışanın katıldığını belirterek “Gelişim yolculuklarında gösterdikleri başarılara göre en yüksek puan alan 25 mesai arkadaşımız ‘İSKİ’nin gelişim yıldızı’ olarak değerlendirildi. Bu programla, gençlerimizin kendi bakış açılarıyla proje üretme sürecine dahil olmalarını ve bu sayede kamusal aidiyet ve iş verimliliğini artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

İSKİ çalışanı gençler; Muhammet Abdullah Fazliç, Safa Tombul, Büşra Nur Yılmaz, Göksel Göktepe, Melike Eda Can ve Elif Davran ödüllerini, İmamoğlu ve Mermutlu’dan aldı. İmamoğlu ve Mermutlu, ödül alan çalışanlara bir de özel basım Nutuk hediye etti.

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir