CHP MYK toplantısının ardından Tezcan’dan açıklama

Example HTML page

CHP MYK toplantısının ardından Tezcan’dan açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) MYK olağünüstü toplandı. Toplantıda önemli kararlar alındı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcü Bülent Tezcan, CHP MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Tezcan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine karşılık, CHP MYK ‘nin aldığı kararı kamuoyu ile paylaştı.

Tezcan şunları söyledi:

Çok ciddi bir olayla karşı karşıyayız. PM toplantımızın ardından Süleyman Soylu’nun açıklamalarıyla ilgili Merkez Yönetim Kurulumuz olağanüstü toplandı. Bu sıradan, geçiştirilecek bir söz olmanın ötesindedir. Ciddi bir meseledir. Merkez Yönetim Kurulumuz bütün Türkiye’de İl örgütlerimizin tam kadro olarak, şehitlerin huzurunda olacağını kamuoyuna bildirme kararı aldı. İnşallah şehit cenazeleri son bulur. Şehitlerimiz geldiği sürece il örgütlerimizin tamamı tam kadro halinde şehit cenazelerinde yer alacaktır. Merkez Yönetim Kurulumuzun hazırladığı bildiriyi sizlerle paylaşıyorum.

“ERDOĞAN BU AÇIKLAMANIN NERESİNDEDİR?”

Bidiri şöyle:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, valilere “CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleri ile toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum, açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip, derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

Daha yeni tamamlanan seçimlerin, toplumda gerilimleri yok edip, sukunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir. Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada, şehitlerimizin huzurunda olacaktır. Hiçkimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidarındır.

81 İLDE OKUNACAK

Değerli arkadaşlar, bu bildiriyi 81 il örgütümüze gönderdik. Yarın saat 11.00’da eş zamanlı olarak bu bildirimiz okunacak ve basın açıklaması yapılacaktır.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir