Akşener’den Erdoğan’a: Fransa’ya Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?

Example HTML page

Akşener’den Erdoğan’a: Fransa’ya Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?

Fransa’da 1. Dünya Savaşı’nın sona ermesinin 100. yıl dönümü törenlerine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Türkler için 1. Dünya Savaşı İzmir’de bitmiştir. 1. Dünya Savaşı’nı kabul etmeyen, İstiklal Harbi’ni başlatan Meclis’i temsilen neden gittiniz oraya? Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?” diye sordu.

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmesini sert sözlerle eleştirdi.

Akşener, “Bir yandan ezanımız üzerinden mukaddesatımızla uğraşan zihniyetle mücadele diyoruz, diğer yanda o ezan susmasın diye canı pahasına mücadele vermiş Mustafa Kemal’e bir duayı çok gören zihniyetle mücadele ediyoruz. Diyanet’in başındaki zat 9 Kasım’daki Cuma hutbesinde Gazi Mustafa Kemal’e ve silah arkadaşlarına bir fatihayı çok gördü. Aynı gün kurtuluş savaşımızın ‘keşke Yunan kazansaydı’ diyecek kadar yüzü dönmüş fesli müptezele vefa gösterdi. Yunan tarafından işgal edilen 18 adamıza atanan papazlara hayırlı olsuna da gidecek misin? Başkanlığını yaptığın Diyanet İşleri’ni Atatürk kurdu. Oraya o adamın bağlı bulunduğu dış merkezlere mesaj vermek için mi gittin?” diye konuştu.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

>> Milli değerlerimize dil uzatan bir adamın cumhurbaşkanının yanında işi olmaz. Bu adamın ayağına giden Diyanet İşleri Başkanı’nı da görevden alın. Terör örgütü ile iş tutmuş birinden milletimizin diyanetine başkan olamaz. Ülkemizi hedef alan dış odaklara mesaj veriyorlar. Biz de sizdeniz diyorlar. Ezanımızla, cumhuriyetimizle uğraşan kim varsa derdi sen değilsin.”

>> Beyefendi Fransa’da 1. Dünya savaşı’nın bitişini kutlamaya gitti. Türk milleti için 1. Dünya Savaşı 9 Eylül 1922’de İzmir’de bitmiştir. Türk milleti savaşın sonucunu tanımayan tek millettir. Galip devletler orada anladık, mağlubiyet metnini kabul eden Almanya orada onu da anladık. Peki kabul etmeyen Türk miletinin temsilcisi olarak orada ne işiniz var? 1. Dünya Savaşı’nı kabul etmeyen ve İstiklal Harbi’ni başlatan Meclis’i temsilen neden gittiniz oraya? Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?” diye sordu.

‘SABAH AKŞAM ET YEMİŞİZ İKTİDAR YETİŞTİREMEZ OLMUŞ’

>> Bir paket çay 30 lira, bir teneke salça 70 lira. Et fiyatları için, ‘refah arttı çok et tüketildiği için fiyatlar yükseldi’ dedi. Sabah akşam et yemişiz iktidar yetiştiremez olmuş. Sanki millet açlıktan değil protein yüklemesinden muzdarip. Hayvancılığı bitirdiniz, millete şarbonlu et yedirdiniz. Tarım bakanı kişi başında yıllık et tüketimimiz 15 kilo diyor. Bunun en az 33 kiloya çıkması lazım.

>> İktidara yakın müteahhitlerin buluştuğu bir dernek ‘satamadığınız yerlerin listesini gönderin’ dedi. İktidar yandaş müteahhitlere milyarlarca lira aktarmaya hazırlanırken çiftçilerimize tarım destek kredisi kullandırmıyor. Bu tarımın idam fermanıdır. Hep millete sabır diyeceğine o yağmacılara bir kere de hayır de.

“BİZE SALDIRIYOR DEDİĞİN DIŞ GÜÇLERLE DOST OLDUN”

>> Diz çöküp papazı verdin, bize saldırıyor dediğin dış güçlerle dost oldun. Eyy Trump’la Paris’ta yemek yiyorsun. 100 günlük eylem planı açıkladılar. 100 gün oldu ama sonuç sıfır.

>> Bugün dövizi indirdik diye hava atanlar peki doğalgazın, elektriğin fiyatı indi mi? Zam yok diyorlar. Zam zaten yapıldı. Döviz düştüyse geri alın zamları. Sarayın bahçesindeki hurma ağaçları üşümesin diye yurtdışından araçlar getiriliyor. Onun hurma ağaçları üşümüyor ama benim vatandaşım bu kış üşüyecek.

>> Erdoğan’ın davulla zurnayla ülkemizden geçirdiği teröristler şimdi Trump’ın kanatları altında. Papaz’ı verdikten sonra da bir şey diyemiyor. Amerika’nın tehditlerine boyun eğmeden ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Gerekiyorsa bir kara harekatıyla bölge tamamen temizlenmelidir.

>> ABD, PKK’lı 3-5 teröristin başına ödül koydu. Bu YPG’yi meşrulaştırma meselesidir. Bırakın ödül filan işlerini bunları paketleyip Türkiye’ye verin.

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir