AK Partili Başkanlar birbirlerini mahkemeye verdi!

Rize Ardeşen’in AK Partili Belediye Başkanı Avni Kahya, ücretsiz arazi verildiği iddiası ile kendisinden önceki AK Partili Belediye Başkanı Hakan Gültekin’i mahkemeye verdi.

Rize’nin Ardeşen ilçesinde Belediye Başkanlığı görevini yürüten AK Partili Belediye Başkanı Avni Kahya, kendisinden önceki AK Partili Belediye Başkanı ile mahkemelik oldu.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra görevi alan Avni Kahya, üniversite arazisi içinde ve belediyeye ait olan bir arsanın bedelsiz olarak eski Başkan Hakan Gültekin tarafından başkanı olduğu Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfına bedelsiz olarak bağış yapıldığını tespit etti.

Arazinin geri verilmesini isteyen AK Partili Belediye Başkanı Avni Kahya, olumsuz yanıt alınca kendisinden önceki AK Partili Belediye Başkanı Hakan Gültekin’i mahkemeye verdi.

“BELEDİYELERDE BEDELSİZ BAĞIŞ YOKTUR!”

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rize Ardeşen’in AK Partili Belediye Başkanı Avni Kahya, “Ardeşen Belediye Başkanlığı tarafından Ardeşen Eğitim Kültür Vakfına arazinin yüzde 90’nının bedelsiz bağışı var. Belediye kanunları bedelsiz bağışı kabul etmez. Belli bir ücret karşılığında tahsis edilebilir, ama bedelsiz bağış yoktur. Satabilir, satmak da ihale ile olur. Hukukun dışında bir uygulama olunca bizim yapmamız gereken bunu hukuki hale getirmektir. Belediye meclisinde görüştük. Madem bu yanlıştır, mahkeme yoluyla değil, vakıf yönetimi tarafından iade edilsin, hukuka gitmeyelim dedik. Fakat böyle bir yolu kabul etmedikleri için mahkemeye verdik. Süreç devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir