‘Süleymancılar, Cumhur İttifakı’ndan desteğini çekti’ iddiası

Example HTML page

‘Süleymancılar, Cumhur İttifakı’ndan desteğini çekti’ iddiası

Erdoğan’ın yeğeninin genel yayın yönetmeni olduğu haber sitesi, Süleymancılar’ın Cumhur İttifakı’nı destekleme kararından döndüklerini iddia etti

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Cengiz Er’in Genel Yayın Yönetmeni olduğu superhabertv’nin iddiasına göre Cumhur İttifakı’na oy verme çağrısı yapan Süleymancılar, içerde Millet İttifakı’na destek çağrısı yaptı. Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen site buna kanıt olarak bir de ses kaydı yayınladı.

Superhabertv, “Süleymancılar Cemaati’nin önde gelenlerinin skandal ses kaydı ortaya çıktı. İşte ‘büyüğümüzün talimatı; bu seçimde oylarınızı İYİ Parti ve Meral Akşener’e verin’ talimatının verildiği o sohbet” ifadeleriyle duyurduğu ses kaydına dair haberde şu ifadeleri kullandı:

“Süleyman Hilmi Tunahan’ın kurucusu olduğu ve Alihan Kuriş’in liderliğinde faaliyet gösteren Süleymancılar cemaatinin 24 Haziran seçimlerine yönelik sinsi takiyesi deşifre oldu! Cemaat kamuoyuna seçimde Cumhur İttifakı’nı (AK Parti-MHP) destekleyeceği imajı vermesine karşın cemaatte gizliden gizliye Millet İttifakı’nın (CHP-İYİ Parti-SP-DP) desteklenmesi yönünde telkinler yapıldığı ortaya çıktı.”

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir