Ölümsüz canlı bulundu

Example HTML page

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yer alan adalar grubu Florida Keys’de deniz uzaylısı bulundu. Ölümsüz ve kendini yenileyen yapısı nedeniyle araştırmacılar canlıya deniz uzaylısı ismini verdiler.

Eşsiz bir deniz laboratuvarında izlenen deniz uzaylısının, genetik yapısı ve tüm sırları ifşa edilmeye başlandı. Euro News’de yer alan habere göre araştırmacılar beyni çıkarılan canlının en geç üç gün içinde yeni bir beyin oluşturduğunu belirttiler ve yarı saydam canlının kesildiğinde inanılmaz hızlı hareket ettiğini eklediler.

Araştırmacı Rachel Sanford, “Birer deniz anasına benzeyen bu canlıları yakından izliyorum ama bunlar kesinlikle deniz anası değiller. Evet, bu konuya açıklık getirelim. Beynini aldığımızda yeniden çıkıyor. Nasıl tekrar bir beyin oluştuğunu ve moleküler yapısının hayvanı iyileştirdiğine izliyorum” dedi.

Bir organın yeniden büyümesini sağlayan anahtar molekülü araştıran bilim insanları, bunun bulunması durumunda birçok hastalığın tedavisinde kullanılacak bir ölümsüzlük iksirinin ele geçirilmiş olacağını belirtiyor.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir