NEREDE KALMIŞTIK… 6 CHP Eyüp’te iktidara adım adım geliyor;

Example HTML page

NEREDE KALMIŞTIK…
Dr. Barış Kamo

KAMO

KAMO

CHP Eyüp’te iktidara adım adım geliyor;
2014 Yerel seçimleri yaklaşırken, CHP Eyüp ilçe örgütünde hareketli günler başladı. Eyüp’te CHP si yerelde iktidara koşuyor,2009 yerel seçimlerini oldukça çalkantı içinde geçiren stratejik taktik hatası yüzünden kıl payı kaçıran CHP si Eyüp halkının gündemine girmiş olmakla birlikte daha şimdiden on iki isim CHP si Eyüp Belediye Başkanlığı aday adaylığı için Demokratik yarışa hazırlanıyor, çalışmalarına başlamış olmaları oldukça önemli bir gelişme hiç bir dönem bu denli aday bolluğu yaşamayan CHP sin de daha bir çok isim eklenecek gibi görünüyor.
Rağbetin olduğu yerde bolluk vardır derler büyüklerimiz doğru bir söz. Bu dönem her şey CHP sinden yana hiç bir dönem AKP bu denli kötü bir yönetim şekli göstermemişti 1994 yılında belediye başkanlığını kazanan Ahmet genç üç dönem Belediye başkanlığı yaptı basından da izlediğimiz gibi Mehmet Genç’ in mafya işlerine bulaşması yargılanıp ceza evine girmesi sonucunda AKP Eyüp kamuoyunun hiç tanımadığı İsmail Kavuncuyu aday yaptı ve seçim kazandı, fakat Eyüp halkı oy verirken İsmail Kavuncu ismine değil Recep Tayip Erdoğan’a oy vermişti.
Bu gün durum farklı artık AKP hem iktidarda hem de yerelde yıprandı, 2014 yerel seçimlerine bir yıldan az bir zaman kaldı fakat yerelde AKP li Eyüp belediye başkanı İsmail Kavuncu seçim kampanyalarında beyan etmiş olduğu hiç bir projesini hayata geçiremedi neredeyse AKP Eyüp ilçe teşkilatıyla da ters düşmüş konumda buda CHP’si açısında bakıldığında avantajlı bir durum söz konusudur.
Geriye CHP’si Eyüp ilçe örgütünün inanması ve 2014 yerel seçimlerine konsantre hale getirilmesi kalıyor.
19 Mart 2013 tarihli 2014 İstanbul ve Eyüp gerçeği yazımda sizlerle o günkü koşullarda ismi CHP Eyüp Belediye Başkanlığı aday adaylığı için geçen dört adayı açıklamıştım, bu yazımdan sonra oldukça fazla e-mail ve telefon aldım, gördüm ki farklı isimlerde aday adayı çalışması başlatmış durumda bu durumun netleşmesini bekledikten sonra yeni isimleri de sizlerle paylaşma gereği duydum objektif yazarlık anlayışım gereği bundan sonraki süreçlerde çıkan Belediye başkan aday adaylarını paylaşacağım, tartışmalarınıza ve değerlendirmenize sunacağım.
CHP Eyüp belediye Başkanlığı aday adayı için çalışma yapan ve isimleri geçenler şöyledir.
Mustafa Gül iş adamı ve Göktürk kurucu belediye Başkanı, Dr Adil Emecan Eski Zeytinburnu belediye Başkanı, Ali Kılavuz Emekli eğitimci iş adamı Varol sürücü kursunun Genel Müdürü, Cahit Ataker kimya mühendisi iş adamı CHP Eyüp ilçe başkan yardımcısı, Mehmet Ali Oğuş eski TDH İstanbul sözcüsü, Ferzan Özer Bakırköy belediye meclis üyesi, Dr. Ahmet Kartalkanat Gaziosmanpaşa hastanesi Başhekimi CHP Eyüp ilçe Başkanı, Mimar Ali Galip Mamal iş adamı CHP Eyüp eski ilçe başkanı ve 2009 seçimlerinde CHP Eyüp ilçe belediye Başkanı adayı idi, Mehmet Sevigen eski CHP İstanbul ikinci bölge Millet vekili, Mehmet Eraslan eski Gaziosmanpaşa ilçe Başkanı ve SUSER genel müdürü emekli, Seyfullah Beysülen Gazi üniversitesi işletme mezunu, Kamil Bahçenli iş adamı.
Eyüp ilçesi kamuoyuna ve CHP Eyüp ilçe örgütünün değerlendirmesine sunmayı objektif tarafsız yayın anlayışımız gereği bir görev olarak görüyoruz ve sizlerle paylaşıyoruz bu medeni cesaretlerin den dolayı da CHP si Eyüp ilçesi Belediye Başkanı aday adaylarına bu Demokratik yarışta başarılar diliyorum.
Sevgili Eyüplüler bundan sonrada siyasi parti farkı gözetmeksizin diğer siyasi partilerden de aday adayları çıkmaya başlamasıyla birlikte köşem de sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.
Haziran ayı itibari ile Gazetemiz Etkin Haber araştırmaları ve Eyüp kamuoyunun nabzını tutarak anket çalışmalarını siz değerli Eyüplülerle paylaşacağız. Güneşe yürüyüş devam ediyor…
Bizi izlemeye devam edin:
Sevgilerimle…
29.4.2013 / Dr. Barış Kamo
drbariskamo@hotmail.com

Example HTML page

One Comment

  • özlem sertabipoğlu dedi ki:

    EYÜP İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI ARASINDA AVUKAT MUHTEREM AKTAŞ’IN İSMİ GEÇMEMEKTE. HERKES MUHTEREM AKTAŞTAN BAHSEDİYOR BU KONUYLA İLGİLİ HABERİNİZ OLMADIĞI ANLAŞILMAKTA.

    İYİ ÇALIŞMALAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir