Mustafa Sarıgül çatı aday formülüne karşı

Example HTML page

AK Parti’yle arası kötü olan Cemaat ve Geziciler’in yanı sıra, bazı MHP’liler de Topbaş’a karşı Sarıgül’ü desteklemişti. Ancak buna rağmen Sarıgül, İstanbul yarışını kaybetmişti. Yaşadığı yenilgi sonrası köşesine çekilen Mustafa Sarıgül, Habertürk’ten Düzgün Karadaş’a Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecine dair tespitlerini anlattı.

Sarıgül, CHP-MHP işbirliğinin mümkün olamayacağını söyledi ve ortak adayın ortada kalacağını sözlerine ekledi. Öte yandan Düzgün Karadaş, Sarıgül’e ‘Cumhurbaşkanlığı için aday olacak mısınız’ diye sordu.

Sarıgül’ün ‘çatı aday’ formülü değerlendirmesi;

ÇATI TUTMAZ

“Cumhurbaşkanlığı seçimleri önemlidir. Bu kadar önemli bir seçim için ortaya atılan “ortak aday” veya “çatı aday” formülü doğru bir fikir değildir. Çünkü ortak aday ortada kalır. Sahibi olmaz. Ortak adayı hiçbir siyasi parti üstlenmez. Parti tabanları ortak adayı benimsemez.Tabanın, teşkilatların çalışmadığı bir seçimi almak da teknik olarak mümkün değildir.”

SARIGÜL KÖŞK’E ADAY OLACAK MI?

“Benim siyasi görevlerim var. Ülkeme hizmet etmek istiyorum. Yurttaşlarımın teveccühüne teşekkür ederim. Böyle bir şey için henüz çok erken.”

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir