Metal Kadar Sağlam ve Daha Uzun Ömürlü Plastik Parça Üretimi Artık Türkiye’de!

Example HTML page

Gelişen tasarım ve imalat teknolojileri hayatımıza birçok açıdan yenilikler getiriyor. Geçtiğimiz dönemlerde birçok çözüme erişim mümkün değildi veya ulaşılması güç yatırımlar gerektiriyordu. Yüksek performanslı ultra polimerler olarak bilinen PEEK, ULTEM, PPSU veya TPI gibi malzemeler seri üretimde savunma sanayinden, otomotive veya havacılık sektöründen, medikal sektörüne sağlamlığın, ölçü hassasiyetlerinin ve kalite kontrol süreçlerinin en ağır koşullarda uygulandığı yerlerde kullanılmaya başlamıştı.

miniFactory ve 3dörtgen’in Şubat 2023’te yaptığı satış ve servis anlaşması neticesinde miniFactory markasının Türkiye’deki yetkili satış ve servis distribütörlüğü konusunda iki firma arasında anlaşma sağlanmıştır. Dilediğinizde 3dörtgen’in İstanbul, Kısıklı’daki deneyim merkezinde miniFactory’nin FormNext 2022 fuarında ilk defa sergilediği yeni Ultra 2 cihazını inceleyebilir veya PEEK, ULTEM, PPSU veya TPI gibi ultra polimerlerle 3 boyutlu baskı tecrübesi yaşayabilirsiniz.

miniFactory firması bu alanda geliştirdiği endüstriyel üç boyutlu yazıcı ile metalden kadar sağlam, daha uzun ömürlü, daha hafif ürünleri konvansiyonel üretim yöntemlerinden bir adım ileri götürerek kullanıcıların eklemeli imalat ile tasarımda özgürlüğün tadını çıkarmasına imkan sağlıyor. Bu malzemeleri miniFactory firmasının en son ürünü olan Ultra 2 ile ürettiğinizde birçok kimyasal veya zorlu koşullardaki korozyona karşı dayanıklılık ile yüksek güç ve ısı dayanımı elde edilebilmektedir. Ultra 2 ile basılan ürünler ısıya karşı dayanıklılık, havacılık veya gıda temas gibi birçok uluslararası standartlara uygundur. Ayrıca kendinden yağlama yapabilen ve elektrik yalıtımı veya tekrar eden sterilizasyon işlemlerine karşı dayanıklı malzemelerle de üretim yapabilmektedir.

Aynı zamanda geliştirmiş olduğu Aarni teknolojisi ile üretilmek istenen parçanın baskısı esnasında baskı kabini, baskı tablası, filament kabini ve baskı uçlarının sıcaklıklarındaki katmanlar arası değişimleri raporlayabilir ve parçalarınızın kalite kontrolü için beraberinde muhafaza edebilirsiniz. Bununla beraber 500C dereceye kadar dayanıklı baskı ucu ile üretilen parçalar baskı sonrası kontrollü soğutma veya yarı kristalize malzemelerle baskı yapıldığında tavlama gibi işlemleri otomatize bir şekilde tamamlayabilmektesiniz.

3dörtgen firması yıllardır müşterilerine satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyetini temel ilke olarak benimsemiş ve Türkiye’de 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcı ürünleri denince ilk akla gelen firması olmuştur. Şimdiye kadar UltiMaker, Raise3D, Shining3D ve BCN3D markaları gibi profesyonel segmentteki ürünleri Türkiye’de üretimden, mimariye veya eğitimden, medikale varan birçok sektöre ulaşılabilir hale getirmiştir.


3dörtgen firma kurucu ortağı M. Vehbi Yavuz’un bu gelişme ilgili sözleri aşağıdaki gibidir.

Şirketimizin kuruluşundan bugüne kadar profesyonel segmentteki çözümlerimizle satış öncesi ve sonrası maksimum müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket ettik. Bu doğrultuda Türkiye’deki en büyük sanayi kuruluşlarından, mimarlık ofislerine ve üniversitelerden, üretim atölyelerine kadar sektörümüzde en çok beğenilen şirket olduk.

Ürün çeşitliliğimizi bir adım daha ilerleterek müşterilerimizin endüstriyel ihtiyaçlarını da karşılamak maksadıyla özellikle yüksek performanslı ultra polimer baskısı konusunda en iyi üreticilerden olan miniFactory ürünlerini de çözümlerimiz arasına eklediğimizi duyurmak istiyoruz. miniFactory’nin üstün kalite, güvenilirlik ve performans açısından çok güçlü olan Ultra2 cihazını İstanbul-Kısıklı’daki deneyim merkezimize kurduk ve müşterilerimizin özelleştirilmiş ihtiyaçlarını karşılamak için ziyaretimize bekleriz.

miniFactory firmasının Güney ve Doğu Avrupa Satış Müdürü Ilian Ivanov’un bu gelişme ilgili sözleri aşağıdaki gibidir.

miniFactory olarak 3dörtgen Türkiye ile yeni stratejik ortaklığımızı duyurmaktan mutluluk duyarız!
3dörtgen, sektördeki 10 yılı aşkın deneyimiyle katmanlı üretim alanında en güvenilir ve kendini işine adamış şirketlerden biridir.

Ortak hedefler doğrultusunda 3dörtgen, değerli fikirler üzerinde çalışmak ve gelecekteki bilişsel iş birliği teklifleri aracılığıyla müşteriler için yenilikçi çözümler sunmak için çaba gösterecektir.

miniFactory ailesine hoş geldin 3dörtgen!


3dörtgen Hakkında

21. yüzyılın üretim ve modelleme teknolojileri arasında yer alan 3D yazıcıları odak noktasına alan 3dörtgen 2013 yılında kuruldu. Çalışma alanları ile teknolojiyi bir araya getiren 3dörtgen’in Maker Cafe’sinde insanların 3D yazıcıları deneyimleyeceği bir alan oluşturarak üretim teknolojileri üzerinde farkındalık oluşturdu. Konsept mağazası ile dünyada da ilk olmayı başardı. 2013 yılından bu yana aynı heyecanla Türkiye’ye katkı sağlamak amacıyla farklı teknoloji ve ürünlerini bünyesine katan 3dörtgen olarak ürünleri ile ilgili satış ve teknik servis hizmetlerinin yanı sıra eğitim ve üretim uygulamaları alanlarında hizmet vermeye devam ediyor.

UltiMaker, Raise3D, BCN3D, SHINING 3D gibi dünyanın önde gelen masaüstü 3D yazıcı ve tarayıcı markalarının Türkiye’deki partneri olmanın yanında, bu teknolojilerin topluma katkı sağlaması amacıyla sosyal fayda projeleri ile ortak çalışmalar yürütüyor. Sahip olduğu kültür ve topluluk oluşturma motivasyonu, 3dörtgen’i ticari bir işletme olmanın ötesine taşıyor. Sorumluluğu sadece ürün ve hizmet sunmak olmadığı konusunda hemfikir olan yaratıcı, deneyimli, hevesli ve genç bir takımdan oluşuyor.

Kendi segmentinin en iyileri olan dünya markalarıyla yaptığımız iş birlikleri sayesinde hem endüstri hem de tasarım dünyası için samimi ve çözüm odaklı üst düzey bir çözüm ortaklığı sözü veriyor.


miniFactory Hakkında

miniFactory, Finlandiya merkezli bir 3D yazıcı üreticisidir. Yüksek kaliteli, güvenilir ve kullanımı kolay endüstriyel 3D yazıcılar üretmektedir.

miniFactory 3D yazıcılar, özellikle zorlu endüstriyel uygulamalar için tasarlanmıştır. Ürettiği yazıcılar ile yüksek kaliteli ve dayanıklı parçalar kullanılarak üretilir ve müşterilerin çeşitli malzemelerde yüksek hassasiyet ve kalitede baskılar yapmasını sağlar.

miniFactory ayrıca, müşterilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen yazılım ve donanım çözümleri sunmaktadır. Aynı zamanda müşterilerinin en yüksek performansı ve verimliliği elde etmeleri için sıkı kalite kontrol prosedürleri uygulamaktadır.

miniFactory’nin referansları arasında DB Schenker, Alstom, Safran, SKF ve BASF gibi Dünya’ca ünlü ve güvenilir firmalar bulunmaktadır.

miniFactory, müşteri odaklı yaklaşımı ve kaliteli ürünleri ile bilinir ve müşterilerine üstün hizmet sunmaktadır.

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir