Meral Akşener’den İnce’ye yanıt

Example HTML page

Meral Akşener’den İnce’ye yanıt

24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçim sonrasında ilk kez açıklama yaptı.
https://www.youtube.com/watch?v=RxTtKtpnhNw

Akşener, İnce’nin ‘Diğer muhalefet partileri beklediğimden az oy aldı’ yorumuna cevap verdi. Akşener, “Sayın İnce CHP sistemi içinde yüzyıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık bir MHP 11 oy aldı. AK Parti tüm imkanlarıyla yüzde 41 oy aldı. HDP yüzde 11 oy aldı. Emeklilerin emekli, gönüllülerin harçlıkları ile destek almayan İYİ Parti yüzde 10 oy aldı. İnce’nin bu sözlerine katılmıyorum” dedi.

Konuşmasından satır başları şöyle:

Türkiye’nin siyasal iklimini değiştirdik. Demokrasimize nefes aldırdık. 24 Haziran seçimlerini anlamlandırdık. Bu anlamlandırmayı parlamento çalışmalarımıza da aktaracağız
Bugün daha güçlüyüz. TBMM’de milletvekillerimiz var.
Merkez siyaset açığını kapattık.
Bugün İYİ Parti ve kadroları siyasetimizin orta noktalarında yerini almıştır. Türk siyasetinde de insiyatif sahibi olacaktır. İyi ve güçlü bir Türkiye yolundaki itibarlı yürüyüşümüze yeni başlıyoruz.
Seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.
“Ben ve dava arkadaşlarım hem partimizin kuruluş süreci ve sonrasında karşılaştığımız engellerde güçlü millet ve devlet şiarından vazgeçmedik. Daha 7. ayımızda siyasetin ikiliği arasına sıkışmış siyasal iklimi değiştirdik. Demokrasimize nefes aldırdık. Parlamentoda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Millete verdiğimiz sözleri yerine getirme sözünü arkadaşlarımız beyan etmişlerdir. Daha etkin ve kararlı mücadele verme konusunda kararlıyız. İYİ Parti girdiği ilk seçimde merkez parti eksiğini gidermiştir.”
“Tüm teşkilatımız ve bize düşen güvenilir ve çözücü bir parti olduğumuzu göstermektir. Kendilerini asla korkmadıkları, tüm engeller karşısında geri çekilmedikleri için teşekkür ediyorum. Gençler sokakta ve sosyal medyada elinden geleni yaptı. Onlara teşekkür ediyorum. Bugün artık İYİ Parti ve kadroları siyasetin orta noktasında yer almıştır. Giderek siyasette güçlü yerini alacaktır. Şunuda belirtmek isterim ki, çözüm, tespitler konusunda ortaya koyduğumuz her konuda haklı çıktık.”
Soru – Cevap:

YSK’nın önüne neden gitmediniz?

Sayın İnce ve CHP temsilcileri Erdoğan’ın kazandığını ifade ettiler. Herhangi bir gerilime sebep bir hadise olmadığına ilişkin ana muhalefet açıklama yaptı. Ben de o yüzden gitmedim.
Millet İttifakı devam edecek mi?

Bütün siyasi partiler içerisinde İYİ Parti konuşuluyorsa iyi bir yer kaplıyoruz. Biz bir siyasi partiyiz evcilik oynamıyoruz. Böyle bir şey yok.

Dün açıklama yapmadık. Çünkü arkadaşlarımızı bekledim. İl ve ilçelerde bazı itirazlar vardı. Onların sonuçlanmasını bekledik.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir